11 listopada - Święto Niepodległości
7„Spośród słów używanych nieczęsto,
Tłumnie dzisiaj na place wybiegło Słowo piękne,
jak honor i męstwo,
Słowo, które brzmi – NIEPODLEGŁOŚĆ.”
(Marcin Wolski „Niepodległość”)
08 listopada uczciliśmy w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości. Wiersze recytowane przez uczniów oraz pieśni patriotyczne śpiewane przez chór szkolny „Wesoła Nowina” wprowadziły wszystkich w podniosły nastrój. Ze wzruszeniem wysłuchaliśmy też solistów naszego chóru. Pamiętajmy, że to dzięki niezłomności naszych przodków możemy dzisiaj cieszyć się wolnością, z dumą śpiewać hymn narodowy i wywieszać biało-czerwone flagi.
Międzynarodowy Dzień Artystów
23Międzynarodowy Dzień Artystów to szczególny moment, by zatrzymać się i docenić wkład artystów w nasze życie. 25 października świętujemy nie tylko talent i pasję twórców, ale także ich zaangażowanie w budowanie naszej wspólnej kultury.
Pragnąc przybliżyć sylwetki artystów światowego formatu, nasi uczniowie pod opieką pani od plastyki i wychowawców, wykonali piękne prezentacje. Mieliśmy zaszczyt gościć w progach naszej szkoły Olgę Tokarczuk (kl. 1b, 2b 3b), Stanisława Wyspiańskiego (kl. 2a i 3a), Leonardo da Vinci (kl.4), Olgę Boznańską (kl.5), Vincenta van Gogha (kl.6), Pabla Picasso (kl.7) oraz Fridę Kahlo (kl.8). Sylwetki Mistrzów, ciekawostki i ich dzieła były przygotowane perfekcyjnie!!! Gratulujemy pomysłów i odwagi podczas występów! W nasze szkole rosną prawdziwi ARTYŚCI!
JA NIE WIDZĘ CIEBIE, TY ZOBACZ MNIE !
8JA NIE WIDZĘ CIEBIE, TY ZOBACZ MNIE!
To hasło przewodnie Kampanii Społecznej, do udziału w której nasza szkoła została zaproszona przez Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braillea w Bydgoszczy oraz Stowarzyszenie Visus Supremus. W ramach tej akcji psycholog szkolna i p. Ilona Nowak (nauczyciel świetlicy) podjęły szereg działań mających na celu zwiększenie świadomości uczniów na temat funkcjonowania osób z dysfunkcją wzroku. Od 07.10.2024r. do 21.10.2024r. nasi uczniowie (najpierw uczniowie klas wczesnoszkolnych 1, 2, 3 a następnie uczniowie klas 4,5,6,7,8 uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych pt.: Jak można zastąpić wzrok, jak patrzeć dłońmi? Chętni uczniowie mogli sprawdzić czy łatwo jest wykonywać proste codzienne czynności, kiedy się nie widzi np.: usiąść na krześle, poruszać się z użyciem biał
Dzień Edukacji Narodowej.
14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. „Dzień Nauczyciela” jest jednym z najważniejszych świąt edukacyjnych obchodzonych nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie. To okazja do docenienia pracy nauczycieli i pracowników oświaty, którzy odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu przyszłości społeczeństwa.
Otwarcie Eko Ogrodu "Cztery poru roku"
17W dniu 30 września 2024 roku miało miejsce niecodzienne wydarzenie!
Po wielu miesiącach wytężonej pracy, na zaproszenie Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Starej Dąbrowie pani Dominiki Sosnowskiej, spotkaliśmy się, aby wspólnie i uroczyście otworzyć szkolny Eko Ogród dydaktyczny „Cztery pory roku”. Zadanie to zostało dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w kwocie 148,500 oraz środków własnych w kwocie 16 500,00 Łącznie koszt zadania wyniósł 165 000,00 zł.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025
Szkoło, wróciliśmy. Nowy rok szkolny uroczyście powitany! Niech każdy jego dzień będzie pełen wyzwań, inspiracji i sukcesów! Powodzenia !
Apel z okazji ŚWIĘTA CHRZTU POLSKI
1Dnia 11 kwietnia w naszej szkole odbyła się po raz pierwszy akademia z okazji ŚWIĘTA CHRZTU POLSKI. Święto to zostało ustanowione przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej 22 lutego 2019 roku.
Historycy są pewni, ze chrzest przyjęty przez księcia Mieszka I w Wielką Sobotę dnia 14 kwietnia 966 roku dał początek tworzeniu się państwa polskiego. Tą ważną uroczystość nasza społeczność szkolna uczciła odświętnymi strojami i uroczystą akademią w czasie której usłyszeliśmy wiersze i pieśni, również solowe sławiące to ważne wydarzenie w dziejach naszego narodu. Podczas występu uczniów klasy VI i VIII mogliśmy podziwiać m.in.. deklamację wiersza o świętym Wojciechu jak i również zanucić pieśń Bogurodzicę – pierwszy hymn polski w wykonaniu naszego szkolnego chóru. Było to ważne pouczające patriotyczne wydarzenie w naszej szkole. Uroczystą akademię przygotowali wybrani uczniowie klas VI, VII i VI
Uczniowski Klub Sportowy Kometka
29 lutego 2024r. powstał w naszej szkole Uczniowski Klub Sportowy KOMETKA. Na treningi przychodzą uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, mieszkańcy gminy i goście.
Od trzech lat grupa entuzjastów badmintona spotykała się co tydzień na treningach, na sali gimnastycznej.
W sobotę 23 marca na naszej hali sportowej odbył się pierwszy Wiosenny Turniej Badmintona o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy.
Nasza szkoła dołączyła do kampanii respektuj.pl
To pierwsza taka kampania w Polsce, przewidziana na kilka lat, w której polskie szkoły - nauczycieli i uczniów wspierają znani i cenieni artyści, dziennikarze, ludzie mediów - wspaniali, nieszablonowi, troszczący się o świat wokół nich.
Inicjatorem i twórcą projektu jest Dariusz Martynowicz. Patronat nad projektem objęły: Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Fundacja Orange oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie im. Janusza Korczaka. Wspiera nas także Go Jump, a partnerem technologicznym projektu jest Dell Technologies.
Jarmark już za nami......
Było pięknie... (fotoleracja)
23
Zapraszamy na Jarmark Bożonarodzeniowy!!!!
Już wszystko gotowe.....
6
15.10.2023 Dzień Białej Laski
Z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski (w dniu 23.10.23r. w Filii Parlino) w klasach (1, 2, 3) odbyły się warsztaty tematyczne dotyczące rozumienia świata osób niepełnosprawnych. P. psycholog Jolanta Tota, tłumaczyła dzieciom pojęcia m.in. co to jest niepełnosprawność, do czego służy narząd wzroku, słuchu, dotyku oraz ponadto opowiadała o przedmiotach, które pomagają osobom niepełnosprawnym w codziennym życiu. Uczniowie zastanawiali się nad tym, co sprawia osobom niepełnosprawnym najwięcej trudności. W grupie przedszkolnej (zerówka) dzieci zapoznawały się z obsługą białej laski, ćwiczyły sensoryczną blokadę wzroku wraz z możliwością bezpiecznego pokonania przeszkody.
Zdjęcia w szkole
2 października 2023 będą robione zdjęcia w szkole. Trzeba się przygotować i pomyśleć, które wybrać.
Rozkład jazdy autobusów szkolnych na rok 2023/2024
Kurs nr 1 do SP Stara Dąbrowa
7.10 Parlino
7.15 Storkówko
7.20 Załęcze
7.25 Łęczyca
7.30 Tolcz
7.35 Łęczyna
7.40 Stara Dąbrowa Szkoła
7.45 Kicko
7.50 Stara Dąbrowa Szkoła
Kurs nr 2 do SP Stara Dąbrowa
7.40 Krzywnica
7.45 Nowa Dąbrowa
7.50 Stara Dąbrowa Szkoła
Kurs do Przedszkola i klas
Uwaga uczniowie!!!
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły ze Starej Dąbrowy i Parlina
na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024.
8.00 - msza święta w kościele w Starej Dąbrowie
9.00 - apel inaugurujący w Starej Dąbrowie
Odwóz uczniów po apelu o godzinie 10.15
Wyprawka do Przedszkola
I. Ubrania na zmianę
Ubrania i obuwie zmienne podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka.
Dzieci starsze (5, 6 - latki)
- wygodne obuwie zmienne (na rzepy lub gumki) - do samodzielnego założenia przez dziecko,
- worek z ubraniami na zmianę (jeśli dziecko potrzebuje)
- szczoteczka, pasta do zęb
Po długich 10 miesiącach...
Do zobaczenia 4 września
Mistrzowie Ortografii !
STYPENDIUM WÓJTA GMINY
W związku ze zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego i akademickiego informujemy, że uczniowie , którzy uzyskują wysokie wyniki w nauce, bądź inne osiągnięcia w zakresie nauki, kultury, w tym fizycznej i sportu mają możliwość ubiegania się o stypendium Wójta Gminy w Starej Dąbrowie. Wniosek i więcej informacji na stronie gminy :
https://www.staradabrowa.pl/aktualnosci/pokaz/1494.dhtml
Wnioski można składać również bezpośrednio w sekretariacie szkoły, opinia dyrektora zostanie uzupełniona na miejscu.
PROCEDURY OBOWIĄZUJĄCE W BIBLIOTECE SZKOLNEJ NA CZAS TRWANIA PANDEMII COVID-19
Postanowienia ogólne:
- Bibliotekarz powinien przebywać w bibliotece szkolnej w rękawiczkach. Nie ma obowiązku zakładania maseczki jako osłony nosa i ust, jednak może nakładać maseczkę lub przyłbicę podczas wykonywania obowiązków.
- W bibliotece należy zachować bezpieczną odległość od rozmówcy i współpracowników (rekomendowane są 2 metry, minimum 1,5 m).
- Zapewnia się w miarę możliwości, systematyczne wietrzenie pomieszczenia (co godzinę).
- Należy regularnie czyścić powierzchnie wspólne, z którymi stykają się użytkownicy, np. klamki drzwi wejściowych, blaty, oparcia krzeseł.
- W widocznym miejscu, np. przed wejściem, umieszczona zostaje informacja o maksymalnej liczbie odwiedzających (2 osoby), mogących jednocześnie przebywać w bibliotece szkolnej. Ograniczenie liczby użytkowników wynosi do 2. osób, w celu umożliwienia przestrzegania wymogu dotyczącego dystansu przestrzennego.
- W przypadku pojawienia się stwierdzonego zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 wśród pracowników mających kontakt ze zbiorami, konieczne jest zachowanie kwarantanny i wyłączenie z użytkowania tej części zbiorów, z którymi pracownik miał kontakt.
REALIZACJA PRZYJMOWANIA MATERIAŁÓW BIBLIOTECZNYCH PRZEZ NAUCZYCIELA BIBLIOTEKARZA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ
Okres kwarantanny dla książek i innych materiałów przechowywanych w bibliotekach:
- na powierzchniach plastikowych (np. okładki książek) wirus jest aktywny do 72 godzin (trzy doby);
- tektura i papier – wirus jest aktywny do 24 godzin (jedna doba).
- Kwarantannie podlegają wszystkie materiały biblioteczne.
- Ograniczony zostaje dostęp do czytelni oraz do księgozbioru i czasopism.
- Po przyjęciu książek od użytkownika należy każdorazowo zdezynfekować blat, na którym leżały książki.
- Przyjęte książki powinny zostać odłożone do skrzyni, pudła, torby lub na wydzielone półki w magazynie, w innym pomieszczeniu bądź regale. Odizolowane egzemplarze należy oznaczyć datą zwrotu i wyłączyć z wypożyczania do czasu zakończenia kwarantanny – do 4 dni. Po tym okresie włączyć do użytkowania. W dalszym ciągu przy kontakcie z egzemplarzami należy stosować rękawiczki.
- Egzemplarzy zwracanych do biblioteki nie wolno dezynfekować preparatami dezynfekcyjnymi opartymi na detergentach i alkoholu. Nie należy stosować ozonu do dezynfekcji książek ze względu na szkodliwe dla materiałów celulozowych właściwości utleniające oraz nie należy naświetlać książek lampami UV.
- Obsługa czytelnika powinna być ograniczona do minimum. Zgodnie z obowiązującymi zasadami należy zachowywać dystans społeczny – nie należy tworzyć skupisk, tym bardziej w pomieszczeniach zamkniętych.
- Przynoszone przez czytelników książki będą odkładane na stół, specjalnie do tego przygotowany, z którego bibliotekarz będzie je sam odbierał. Należy pamiętać o dezynfekcji blatu po każdym czytelniku.
- Zwracane książki można umieszczać w tym samym pomieszczeniu, w którym znajdują się książki do wypożyczenia, w sytuacji, gdy nie ma innej możliwości. Należy pamiętać, by odizolować i ograniczyć dostęp do tego miejsca tylko dla uprawnionych osób – pracowników biblioteki – oraz odpowiednio oznaczyć to miejsce. Zwracane egzemplarze mogą być również przechowywane w pudłach i torbach – można je ustawiać na podłodze.
- Nie wymaga się osobnych pomieszczeń na kwarantannę, ponieważ wirus nie przenosi się samodzielnie.
- Jeżeli okładka foliowa na książce jest przybrudzona w znacznym stopniu, mogącym przenieść przybrudzenia na inne egzemplarze, wskazane jest wcześniejsze usunięcie takiej okładki. Po zakończeniu kwarantanny książkę można ponownie obłożyć okładką foliową – czynność ta nie jest rekomendowana przed odłożeniem książki na kwarantannę, gdyż należy ograniczyć do minimum kontakt pracowników biblioteki ze zwracanym egzemplarzem.
ORGANIZACJA PRACY SZKOLNEJ BIBLIOTEKI
- Nauczyciel bibliotekarz ustala z dyrektorem szkoły i wychowawcą klasy zasady zwrotu książek i podręczników oraz terminy ich oddania do biblioteki szkolnej.
- Zwrot podręczników do biblioteki szkolnej odbywać się będzie w ostatnim tygodniu nauki. Każdy uczeń/rodzic zostanie poinformowany, na którą godzinę ma przybyć do biblioteki, aby uniknąć grupowania się czytelników.
- Wychowawca powiadamia uczniów/rodziców o terminach zwrotów książek i podręczników oraz możliwości ich odkupienia.
- Przypomnienie uczniom i rodzicom zasad zwrotu wypożyczonych podręczników i książek zgodnie z zapisami regulaminu (zwrot podręczników w kompletach, usuniecie zapisanych ołówkiem notatek, zwrócenie uwagi na czystość i estetykę książki - wyprostowane pogięte kartki, sklejone rozdarcia).
- Za książki zniszczone lub zagubione rodzice/opiekunowie prawni są zobowiązani do zakupu nowej pozycji wskazanej przez nauczyciela bibliotekarza w ustalonym terminie.
- Książki i podręczniki są zwracane przez uczniów/rodziców w ustalone przez dyrektora, wychowawcę i nauczyciela bibliotekarza określone dni (w celu uniknięcia grupowania się osób).
- Uczeń/rodzic dokonujący zwrotu książek/podręczników powinien być w maseczce oraz rękawiczkach.
- Nauczyciel bibliotekarz wyznacza miejsce składowania oddawanych książek (pomieszczenie, skrzynia, pudła, wyznaczone regały, itp.). Składowane książki muszą być oznaczone datą, w której zostały przyjęte, aby określić daty zgodnie
z zalecanym terminem przechowywania zbiorów w kwarantannie, a następnie ich udostępniania. - Osoby dokonujące zwrotu podręczników oraz książek muszą być poinformowane o określonym sposobie przekazania podręczników szkolnych:
- podręczniki zapakowane w reklamówkach należy opisać na zewnątrz: imię, nazwisko ucznia, klasa
Po upływie kwarantanny nauczyciel bibliotekarz dokonuje oceny stanu technicznego zwróconych podręczników. W sytuacji stwierdzenia zniszczenia rodzic zobowiązany jest do odkupienia zniszczonego podręcznika, o czym zostanie poinformowany telefonicznie lub za pomocą innych narzędzi komunikacji.
Komunikat.
Informacja dla rodziców uczniów przedszkola w Publicznej Szkole Podstawowej im. Noblistów Polskich w Starej Dąbrowie na temat przygotowania dziecka do zajęć przedszkolnych podczas pandemii. ( Pozostałe informacje w zakładce: przedszkole)
Szanowni Rodzice,
Kształcenie na odległość jest nie tylko wymogiem chwili, ale także szansą zanurzenia się w nowoczesny, cyfrowy świat zdalnej edukacji. W tym środowisku funkcjonują od lat małe, średnie i duże przedsiębiorstwa oraz instytucje rządowe i samorządowe. Konieczność zastosowania edukacji z wykorzystaniem metod i technik kształcenia zdalnego jest dla nas szansą na przyswojenie dobrych wzorców pracy wykonywanej z domu. Naszą misją jest i pozostaje tworzenie wspólnego świata - dziś w niespotykanych wcześniej i nieoczekiwanych warunkach. Nowe metody, techniki i narzędzia edukacyjne wymagają zmiany podejścia. Ten zestaw informacji przygotowany jest w celu przedstawienia idei zdalnego nauczania, jego uwarunkowań, bezpieczeństwa i higieny pracy uczniów i nauczycieli oraz zasad bezpieczeństwa w sieci.
Szczegóły sposobów prowadzenie pracy zdalnej w naszej szkole określają zasady kształcenia na odległość, które otrzymacie Państwo w wiadomościach poprzez dziennik elektroniczny oraz dostępne będą na stronie internetowej szkoły: https://pspsd.edupage.org/ Prosimy rodziców do zapoznania się z tymi zasadami i wyjaśnienie ich swoim dzieciom oraz ich przestrzeganie. W ten sposób praca zdalna będzie prowadzona przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa i higieny pracy uczniów i nauczycieli oraz zasad bezpieczeństwa w sieci.
Przedszkola otwarte od11 maja br.
Którzy rodzice będą mogli posłać swoje dzieci do przedszkola?
Apelujemy do samorządów, by z placówek w pierwszej kolejności mogły skorzystać te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu. Warto, aby pierwszeństwo uzyskały dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
Co powinien wiedzieć rodzic przed posłaniem dziecka do przedszkola?
Najważniejsze jest to, aby dziecko było zdrowe – bez objawów chorobowych.
To stała zasada, o której zawsze należy pamiętać.
Przypomnij swojemu dziecku podstawowe zasady higieny. Zwróć uwagę na: niepodawanie ręki na powitanie, unikanie dotykania oczu, nosa i ust, mycie rąk, zasłanianie ust i nosa przy kichaniu czy kasłaniu. Pamiętaj, że Ty także powinieneś je stosować. Twoje dziecko uczy się przez obserwację.Wytłumacz również dziecku, aby nie zabierało do przedszkola niepotrzebnych przedmiotów czy zabawek.
Kiedy i komu muszę zgłosić, że moje dziecko przyjdzie do przedszkola?
Jeśli chcesz przyprowadzić dziecko do przedszkola, powiadom o tym dyrektora placówki. To dyrektor wspólnie z organem prowadzącym określi szczegółowe rozwiązania w zakresie przyjęcia do placówki.
Jak moje dziecko musi być przygotowane do przyjścia do przedszkola?
Jeśli Twoje dziecko ukończyło 4 lata, musisz zapewnić mu indywidualną osłonę ust i nosa w drodze do i z przedszkola.Przypomnij dziecku podstawowe zasady higieny takie jak: niepodawanie ręki na powitanie, unikanie dotykania oczu, nosa i ust, mycie rąk, zasłanianie ust i nosa przy kichaniu czy kasłaniu. Powiedz dziecku, że jego ulubione zabawki powinny zostać w domu.
Czy muszę zapewnić mojemu dziecku maseczkę?
Tylko w drodze do przedszkola i z powrotem, jeśli Twoje dziecko ukończyło 4. rok życia. Może to być także inna forma indywidualnej osłony nosa i ust.
Ważne! W przedszkolu nie ma obowiązku zakrywania ust i nosa, zarówno przez dzieci, jak i nauczycieli. Nie ma jednak przeszkód, aby korzystać z takiej formy zabezpieczenia.
Pamiętaj jednak, że rodzice i opiekunowie muszą zabezpieczyć się w środki ochrony osobistej zarówno podczas odprowadzania i odbierania dzieci, jak również przebywania
w budynku przedszkola.Czy moje dziecko otrzyma posiłek podczas pobytu w przedszkolu?
Tak. Przedszkole podczas prowadzenia zajęć zapewnia dzieciom posiłki.
Czy wydawanie i spożywanie posiłków będzie bezpieczne?
Tak. Przygotowanie posiłków musi odbywać się z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa. Zalecamy również, aby spożywanie posiłków odbywało się w małych grupach.
Jak w przedszkolu będzie przestrzegane bezpieczeństwo sanitarne?
Każda placówka musi być wyposażona w podstawowe środki higieny osobistej oraz płyn do dezynfekcji umieszczony przy wejściu do budynku.
Każda grupa dzieci będzie przebywać w wyznaczonej sali. Muszą być z niej usunięte przedmioty i sprzęty, których nie można skutecznie dezynfekować, jak np. pluszowe zabawki. Stoliki i krzesełka w stołówkach będą dezynfekowane po zjedzeniu posiłku przez każdą grupę dzieci.
Co ma zrobić rodzic w sytuacji, gdy dziecko nie będzie miało możliwości skorzystania z opieki przedszkolnej?
Rodzicowi dziecka, któremu samorząd nie zapewni opieki przedszkolnej, mimo że rodzic wyraża taką chęć, będzie przysługiwał dodatkowy zasiłek opiekuńczy.
Jakie zajęcia będzie miało moje dziecko w przedszkolu?
Zdecyduje o tym dyrektor placówki, mając na względzie wytyczne sanitarne. W czasie pobytu w przedszkolu dziecko będzie przebywać w miarę możliwości w mniejszej grupie, w jednej sali. Dziecko będzie mogło się bawić zabawkami, które można dezynfekować. Nauczyciel zapewni przede wszystkim opiekę, ale może także organizować zabawy, zajęcia dydaktyczne. Nie zalecamy, by dzieci wychodziły na spacery czy wycieczki poza teren placówki.
Czy moje dziecko będzie mogło skorzystać ze wsparcia poradni psychologiczno-pedagogicznej?
Tak. Od 4 maja br. poradnie wznowią swoją działalność. Będą mogły wydawać opinie oraz orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, zajęć rewalidacyjno-wychowawczych, indywidualnego obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego czy indywidualnego nauczania.
Uwaga rodzice i uczniowie
W związku z problemami natury technicznej podczas pracy zdalnej (lekcje online) szkoła uruchamia konsultacje dla uczniów i rodziców - problemy z logowaniem, obsługą programów Teams, Librus, wysyłaniem maili, kompresowaniem plików i inne. Kontakt mailowy infoszkola31@wp.pl . Istnieje także, po uzgodnieniu, możliwość spotkania na terenie szkoły we wtorki w godzinach 12.45 -13.45.
Dyrektor szkoły
W dniu 4 maja 2020 r. potwierdzono nieumyślny incydent dotyczący naruszenia poufności danych osobowych kandydatów, biorących udział w rekrutacji do klasy pierwszej oraz oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2020/2021 oraz ich opiekunów prawnych.
W wyniku incydentu doszło do nieuprawnionego ujawnienia danych kandydatów oraz ich opiekunów prawnych. Ujawnienia dokonano poprzez podanie wyników rekrutacji wywieszając, w dniu 29 kwietnia 2020 r. w siedzibie szkoły, listy kandydatów przyjętych do placówki.
Omyłkowo lista przyjętych kandydatów zawierała następujące dane:
- imię i nazwisko kandydata,
- PESEL kandydata,
- Data urodzenia kandydata,
- adres zamieszkania kandydata,
- numer telefonu opiekuna prawnego.
Dostęp do ww. danych posiadała ograniczona liczba osób znajdująca się w dniach od 29.04 do 4.05 na terenie szkoły.
Dane osobowe ( adres zamieszkania, data urodzenia oraz numer telefonu opiekuna prawnego) mogą być wykorzystane do dostarczenia niechcianych ofert o charakterze marketingowym, lub prób wyłudzeń poprzez dostarczanie fałszywych informacji. Fałszywe informacje mogą być dostarczone listownie pod wskazany adres zamieszkania lub telefonicznie i sms.
Zalecamy ostrożność w odbieraniu wszelkiego rodzaju nieoczekiwanych przesyłek lub wiadomości, a w szczególności, tych które przekierowują do płatności lub fałszywych formularzy wyłudzających dane osobowe.
O zaistniałym fakcie został poinformowany
Urząd ochrony Danych Osobowych.
Inspektorem Ochrony Danych osobowych jest p. Bartosz Kaniuk, z którym w sprawie ochrony swoich danych osobowych możecie się Państwo kontaktować poprzez : kom: 608 442 652, e-mail: bkaniuk@proinspektor.pl
Za zaistniałą sytuację przepraszamy.
Z poważaniem
Dyrektor Szkoły- Arkadiusz Rozwód
Awaria telefonu
📞☎️AWARIA☎️📞
Nastąpiła awaria telefonu szkolnego- nie wiemy, kiedy nastąpi usunięcie awarii dlatego prosimy kontaktować się telefonicznie z Panem Dyrektorem - Arkadiuszem Rozwodem: 505-138-803. Za utrudnienia przepraszamy.
REKRUTACJA
👭👭👫👭👫 REKRUTACJA 👭👫👫👭👫
Wyniki rekrutacji dzieci do klas I oraz do przedszkoli.
Informację możecie Państwo uzyskać w PSP w Starej Dąbrowie - została wywieszona przy wejściu na halę sportową.
Informujemy również , że do 15 maja br. trwa nabór dodatkowy.
👫👭👫👭👫👭👫👭👫👭👫👭👫👭👫👭
Telefony zaufania
Jeśli coś cię niepokoi, jeśli coś złego się dzieję - zadzwoń! Więcej informacji w zakładce "Pedagog".
Świąteczne życzenia
KOMUNIKAT - WAŻNE - ZDALNE NAUCZANIE.
Szanowni Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie. Prosimy o zapoznanie się z projektem Zarządzeniem Dyrektora Szkoły i informacjami w sprawie organizacji zajęć w szkole w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania Publicznej Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich w Starej Dąbrowie w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość w roku szkolnym 2019/2020.
UWAGA WSZYSTKIE INFORMACJE NA TEMAT W ZAKŁADCE - ZDALNE NAUCZANIE ( po lewej stronie).
UWAGA - WAŻNY KOMUNIKAT
-----------------------------------------
Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola i szkoły nie będą prowadziły żadnych zajęć. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
Zajęcia w szkole oraz przedszkolu są zawieszone na 2 tygodnie.
12 i 13 marca br. to dni, w których w przedszkolu i szkole podstawowej nie odbędą się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze.
Decyzja o przyjściu ucznia do szkoły należy do rodziców i opiekunów. W tym dniach autobus szkolny będzie jeździł wg rozkładu.
Dalsze informacje w/w sprawie będą umieszczane na bieżąco na stronie internetowej, Librusie oraz Facebooku szkoły bądź pod nr tel 91 561 35 90.
Rodzicom dzieci do 8 roku życia przysługuje, w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz.U. 2017, poz. 1368)- druk ZAS-36.
Dyrektor Szkoły
DZIEŃ KOBIET
Zabawa, konkursy, życzenia i wybór super dziewczyny – a wszystko to podczas imprezy przygotowanej przez samorząd szkolny z okazji dnia kobiet. Kandydatki do tytułu wykonać musiały parę zadań konkursowych o rożnym stopniu trudności i z różnych dziedzin – rozpoznać narzędzia , wykazać się umiejętnościami kuchennymi a jury złożone z p. Dyrektora, p.Tomasza i p. Piotra ocenić stopień umiejętności. Ostatecznie, po podliczeniu wyników Julia została uhonorowana tytułem „Super dziewczyny”. Podczas imprezy śpiewała Maja Pojaszewska a wraz z nią publiczność.
15
UWAGA RODZICE
KOMUNIKAT !
Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Starej Dąbrowie zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego prosi o uważną obserwację stanu zdrowia dzieci i nieposyłanie ich do szkoły w przypadku objawów choroby .🤒 🌡🤒 .
Jednocześnie szkoła prosi o zwrócenie szczególnej uwagi na konieczność zachowania higieny i częste mycie rąk .
BAL KARNAWAŁOWY
W piątek 7 lutego w godzinach wieczornych odbył się w naszej szkole Bal Karnawałowy klas 4-8 , zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Tak jak się spodziewaliśmy , przybyło wielu chętnych do wspólnej zabawy i do świętowania początku ferii. Wszyscy się świetnie bawili biorąc udział w tańcach i przygotowanych konkursach z nagrodami , przygotowaliśmy również słodki poczęstunek. Za zaangażowanie w przygotowanie zabawy chcieliśmy zwłaszcza podziękować Mateuszowi Sokołowskiemu , Czarkowi Miszteli , Marcelowi Nowakowi oraz Natalce Wieprzowskiej...jak zwykle można na Was polegać!!!Dzièkujemy również nauczycielom przybyłym na bal! Teraz pozostało już życzyć Wszystkim wspaniałych ferii!!!!
19
NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH
ROZDANIE NAGRÓD ZA I PÓŁROCZE 2019/2020
Po raz pierwszy w historii naszej szkoły w dniu 7. 02. 2020 roku odbyło się uroczyste rozdanie nagród za najlepsze wyniki w nauczaniu ( ŚREDNIA OCEN POWYŻEJ 5.00) i za 100% fekwencję na I semestr w 2019/ 2020 roku. Laureaci z rąk p. wicedyrektor Dominiki Sosnowskiej odebrali nagrody. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Akademię z okazji podsumowania I półrocza zorganizował Samorząd Uczniowski.
41CZAS PODSUMOWAŃ ZA I PÓŁROCZE 2019/2020
DZIEŃ PATRONA SZKOŁY I MIKOŁAJKI
6 grudnia jak co roku obchodziliśmy DZIEŃ PATRONA SZKOŁY I MIKOŁAJKI. W tym dniu odbył się uroczysty apel rozpoczęty hymnem państwowym. Następnie zaprezentowali się nobliści polscy. Był konkurs na temat wiedzy - o życiu i twórczość naszych patronów. Ważnym momentem w uroczystości było odsłonięcie przez dyrektora szkoły wizerunku kolejnego noblisty pani Olgi Tokarczuk. Obchody dnia PATRONA SZKOŁY zostały zorganizowane przez Samorząd Szkolny pod opięką p. Joanny Kisiel.
20
KAŻDY LUBI SOBIE POWRÓŻYĆ
WRÓŻBY ANDRZEJKOWE - PRZYGOTOWANE PRZEZ SAMORZĄD UCZNIOWSKI
Dzisiaj w naszej szkole odbyły się Andrzejki , co prawda trwały tylko jedną lekcję ale wszyscy uczniowie zdążyli się dowiedzieć jaka wspaniała przyszłość ich czeka. Stało się to za sprawą wróżb przygotowanych przez przedstawicieli wszystkich klas. Zarówno starsi jak i młodsi świetnie wywiązali się ze swojego zadania a tym samym dostarczyli nam super zabawy. Samorząd Uczniowski chciałby Wam jak i Waszym wychowawcom serdecznie podziękować za wspaniałą zabawę . A tak nawiasem pisząc już wkrótce zostanę piłkarzem a potem mnie porwą kosmici :))).....Pozdrawiam serdecznie - Opiekun Samorządu Uczniowskiego Pani Joanna Kosiel.
34
MUZEUM NARODOWE - LAGUNA - WYCIECZKA
MUZEUM - LAGUNA
W piątek 22 listopada wyruszyliśmy na wycieczkę do Muzeum Narodowego w Szczecinie ,gdzie podziwialiśmy wystawę poświęconą wiosce afrykańskiej oraz lalkom mającym magiczną moc z tego rejonu Świata , ale to nie wszystko. Mieliśmy okazję zobaczyć posągi rzymskich i greckich bogów oraz obejrzeć wystawę prac artystów zainspirowanych twórczością Słowian z Półwyspu Bałkańskiego....niesamowite! Później udaliśmy się do Aquaparku Laguna w Gryfinie....no i tam dopiero mogliśmy się wyszalec!!!...Wszyscy wróciliśmy cali i zdrowi -mega zadowoleni. Szczególnie chcieliśmy podziękować Pani Ilonie Nowak , która pojechała z nami w roli opiekuna. Pewnie wkrótce znów coś wymyślimy :)....Pozdrawiam - Opiekun Samorządu Uczniowskiego - Joanna Kisiel:)
11 listopada - Święto Niepodległości
- 7
„Spośród słów używanych nieczęsto,
Tłumnie dzisiaj na place wybiegło Słowo piękne,
jak honor i męstwo,
Słowo, które brzmi – NIEPODLEGŁOŚĆ.”
(Marcin Wolski „Niepodległość”)
08 listopada uczciliśmy w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości. Wiersze recytowane przez uczniów oraz pieśni patriotyczne śpiewane przez chór szkolny „Wesoła Nowina” wprowadziły wszystkich w podniosły nastrój. Ze wzruszeniem wysłuchaliśmy też solistów naszego chóru. Pamiętajmy, że to dzięki niezłomności naszych przodków możemy dzisiaj cieszyć się wolnością, z dumą śpiewać hymn narodowy i wywieszać biało-czerwone flagi.
Pani Dyrektor Dominika Sosnowska podkreśliła wagę Święta Niepodległości oraz podziękowała zarówno uczniom biorącym udział w akademii jak i ich opiekunom.
Międzynarodowy Dzień Artystów
- 23
Międzynarodowy Dzień Artystów to szczególny moment, by zatrzymać się i docenić wkład artystów w nasze życie. 25 października świętujemy nie tylko talent i pasję twórców, ale także ich zaangażowanie w budowanie naszej wspólnej kultury.
Pragnąc przybliżyć sylwetki artystów światowego formatu, nasi uczniowie pod opieką pani od plastyki i wychowawców, wykonali piękne prezentacje. Mieliśmy zaszczyt gościć w progach naszej szkoły Olgę Tokarczuk (kl. 1b, 2b 3b), Stanisława Wyspiańskiego (kl. 2a i 3a), Leonardo da Vinci (kl.4), Olgę Boznańską (kl.5), Vincenta van Gogha (kl.6), Pabla Picasso (kl.7) oraz Fridę Kahlo (kl.8). Sylwetki Mistrzów, ciekawostki i ich dzieła były przygotowane perfekcyjnie!!! Gratulujemy pomysłów i odwagi podczas występów! W nasze szkole rosną prawdziwi ARTYŚCI!
Zapraszamy do galerii!
JA NIE WIDZĘ CIEBIE, TY ZOBACZ MNIE !
- 8
JA NIE WIDZĘ CIEBIE, TY ZOBACZ MNIE!
To hasło przewodnie Kampanii Społecznej, do udziału w której nasza szkoła została zaproszona przez Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braillea w Bydgoszczy oraz Stowarzyszenie Visus Supremus. W ramach tej akcji psycholog szkolna i p. Ilona Nowak (nauczyciel świetlicy) podjęły szereg działań mających na celu zwiększenie świadomości uczniów na temat funkcjonowania osób z dysfunkcją wzroku. Od 07.10.2024r. do 21.10.2024r. nasi uczniowie (najpierw uczniowie klas wczesnoszkolnych 1, 2, 3 a następnie uczniowie klas 4,5,6,7,8 uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych pt.: Jak można zastąpić wzrok, jak patrzeć dłońmi? Chętni uczniowie mogli sprawdzić czy łatwo jest wykonywać proste codzienne czynności, kiedy się nie widzi np.: usiąść na krześle, poruszać się z użyciem białej laski, przejść przez tor przeszkód z zamkniętymi oczami. Akcja obejmowała różnorodne aktywności dostosowane do wieku uczestników głównie pracowano metodą warsztatową, proponowano ćwiczenia i zajęcia edukacyjne, które miały pomóc uczniom lepiej zrozumieć świat osób niewidomych. W ostatnim dniu Kampanii gościliśmy p. Monikę (osobę niewidomą), która dzieliła się swoimi doświadczeniami m.in. opowiadając o nauce czytania techniką Braillea. Uczniowie uczyli się pisać własne imię wzorując się na punktowym piśmie i alfabecie Braillea. Dzięki przeprowadzonej akcji w naszej szkole- uczniowie kształcili postawę otwartości, tolerancji i empatii w stosunku do osób z dysfunkcjami wzroku.
Dzień Edukacji Narodowej.
14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. „Dzień Nauczyciela” jest jednym z najważniejszych świąt edukacyjnych obchodzonych nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie. To okazja do docenienia pracy nauczycieli i pracowników oświaty, którzy odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu przyszłości społeczeństwa.
Warto dodać, że data ta nie jest przypadkowa – 14 października 1773 roku została powołana do życia Komisja Edukacji Narodowej. Była ona pierwszym ministerstwem oświaty w Europie. Inicjatorem jej był król Stanisław August Poniatowski, a jej celem było reformowanie szkolnictwa i podniesienie jakości edukacji w Polsce. Jej działalność miała ogromne znaczenie dla rozwoju polskiego szkolnictwa.
Na naszym szkolnym apelu były przemówienia i życzenia – Pani Dyrektor, Pana Wójta- nie tylko dla Nauczycieli, ale wszystkich Pracowników Oświaty. Wiele wzruszeń dostarczyły nam uczniowskie występy – przedstawienie przygotowane przez klasę VII, piosenki śpiewane przez Chór Szkolny wraz z solistkami oraz występ Krzysia, który zagrał nam na saksofonie…
9
Otwarcie Eko Ogrodu "Cztery poru roku"
- 17
W dniu 30 września 2024 roku miało miejsce niecodzienne wydarzenie!
Po wielu miesiącach wytężonej pracy, na zaproszenie Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Starej Dąbrowie pani Dominiki Sosnowskiej, spotkaliśmy się, aby wspólnie i uroczyście otworzyć szkolny Eko Ogród dydaktyczny „Cztery pory roku”. Zadanie to zostało dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w kwocie 148,500 oraz środków własnych w kwocie 16 500,00 Łącznie koszt zadania wyniósł 165 000,00 zł.
Utworzenie tak wyjątkowego miejsca pozwoli w znacznym stopniu rozszerzyć wiedzę dzieci i młodzieży w niekonwencjonalny i ciekawy sposób. Wraz z szacownymi Gośćmi z Województwa, Powiatu i Gminy mogliśmy podziwiać występy naszych przedszkolaków z grup 3 i 4-latków oraz uczniów z klas najmłodszych. Na szczególne słowa uznania zasługuje solowy występ naszej uczennicy z klasy 7, która zaśpiewała stary szlagier w nowej wersji "Pamiętajcie o ogrodach".
Po części artystycznej, uroczyście otworzono nasz Eko Ogród a wstęgę przecinali: Wiceprzewodniczący Sejmiku Wojewódzkiego oraz Prezes Zarządu Bio Star pan Sebastian Szwajlik, Wójt Gminy Stara Dąbrowa- pan Tomasz Ogonowski i zastępca Wójta pani Aldona Łodyga, Dyrektor ZSP pani Dominika Sosnowska, Prezes Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej pan Stanisław Kopeć, Przewodniczący Rady Gminy Stara Dąbrowa Remigiusz Mariański, Przewodnicząca Rady Rodziców pani Karolina Nowak oraz przedstawiciel młodzieży szkolnej- Krzysztof Stawski.
Gdy wszystkie formalności zostały dopełnione, każda klasa posadziła własne drzewko, o które obiecała dbać przez cały okres nauki. Po fizycznych aktywnościach ogrodniczych, przyszedł czas na aktywności sportowe. Gdy głód dał o sobie znać wszyscy goście i cała społeczność szkolna mogła skosztować wypieków naszych mam i pyszności przygotowanych przez KGW DĄBROWIANKI ze Starej Dąbrowy, KGW AKTYWNE KOBIETY z Parlina, KGW KONICZYNKI z Łęczycy.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia naszego wydarzenia!
#Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie
Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025
Szkoło, wróciliśmy. Nowy rok szkolny uroczyście powitany! Niech każdy jego dzień będzie pełen wyzwań, inspiracji i sukcesów! Powodzenia !
Apel z okazji ŚWIĘTA CHRZTU POLSKI
- 1
Dnia 11 kwietnia w naszej szkole odbyła się po raz pierwszy akademia z okazji ŚWIĘTA CHRZTU POLSKI. Święto to zostało ustanowione przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej 22 lutego 2019 roku.
Historycy są pewni, ze chrzest przyjęty przez księcia Mieszka I w Wielką Sobotę dnia 14 kwietnia 966 roku dał początek tworzeniu się państwa polskiego. Tą ważną uroczystość nasza społeczność szkolna uczciła odświętnymi strojami i uroczystą akademią w czasie której usłyszeliśmy wiersze i pieśni, również solowe sławiące to ważne wydarzenie w dziejach naszego narodu. Podczas występu uczniów klasy VI i VIII mogliśmy podziwiać m.in.. deklamację wiersza o świętym Wojciechu jak i również zanucić pieśń Bogurodzicę – pierwszy hymn polski w wykonaniu naszego szkolnego chóru. Było to ważne pouczające patriotyczne wydarzenie w naszej szkole. Uroczystą akademię przygotowali wybrani uczniowie klas VI, VII i VIII pod kierunkiem nauczyciela historii oraz chór szkolny pod kierunkiem nauczyciela muzyki. Dziękujemy za przybliżenie atmosfery tamtych ważnych wydarzeń dla naszej ojczyzny.
Uczniowski Klub Sportowy Kometka
29 lutego 2024r. powstał w naszej szkole Uczniowski Klub Sportowy KOMETKA. Na treningi przychodzą uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, mieszkańcy gminy i goście.
Od trzech lat grupa entuzjastów badmintona spotykała się co tydzień na treningach, na sali gimnastycznej.
W sobotę 23 marca na naszej hali sportowej odbył się pierwszy Wiosenny Turniej Badmintona o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy.
Zawody rozegrały się w pięciu kategoriach: Seniorzy: mężczyźni i kobiety, Juniorzy Starsi : dziewczęta i chłopcy oraz Juniorzy Młodsi. Poza Turniejem rozegrano pojedynki zwane MIKSTEM, w których gra podwójna odbywa się w parach mieszanych i w dowolnej kategorii wiekowej.
Było nam niezmiernie miło gościć Panią Sylwia Kalmus - Samsel Wójt Gminy Stara Dąbrowa, Panią Alicję Terlikowską Z-cę Wójta, Pana Krzysztofa Bartnickiego Przewodniczącego Rady Gminy jednocześnie sponsora nagród, wszystkich przybyłych zawodników oraz kibiców. Nie zabrakło też poczęstunku dla wszystkich graczy i gości, za który serdecznie dziękujemy Paniom: Stanisławie Szczepaniak, Agnieszcze Szyszkowskiej i naszej Pani Prezes Klubu Aleksandrze Grabskiej.
Szczególne podziękowania składamy Paniom z KGW w Starej Dąbrowie za ugotowanie grochówki godnej miana Mistrzostwa Świata!!! Wszystkim , którzy przyczynili się do tak świetnej organizacji Turnieju bardzo serdecznie dziękujemy Nad poprawnością przebiegu rozgrywek czuwali niezastąpieni w tej dziedzinie Sędziowie Główni Państwo Paweł i Monika Ziółkowscy. We wspaniałej, przyjaznej ,sportowej atmosferze doczekaliśmy się ostatecznych wyników, a oto one:
Kategoria SENIORZY mężczyźni:
1 m - ce Piotr Gałkiewicz
2 m - ce Cezary Misztela
3 m - ce Jan Szczepaniak
Kategoria SENIORZY panie:
1 m - ce Joanna Kisiel
2 m - ce Stanisława Szczepaniak
3 m - ce Agnieszka Szyszkowska
Kategoria JUNIORZY chłopcy:
1 m - ce Oskar Kruk
2 m - ce Daniel Włodarczyk
3 m - ce Maciej Kolankowski
Kategoria JUNIORZY dziewczęta:
1 m - ce Malwina Drapińska
2 m - ce Aleksandra Kruk
3 m - ce Aleksandra Moszyńska
Kategoria JUNIORZY Młodsi :
1 m - ce Jakub Szymański
2 m - ce Błażej Przewoźnik
3 m - ce Hanna Grabska
G R A T U L U J E M Y !!!!!!
W czerwcu kolejny Turniej przed nami..już teraz rozpoczynamy intensywne treningi
50
Nasza szkoła dołączyła do kampanii respektuj.pl
To pierwsza taka kampania w Polsce, przewidziana na kilka lat, w której polskie szkoły - nauczycieli i uczniów wspierają znani i cenieni artyści, dziennikarze, ludzie mediów - wspaniali, nieszablonowi, troszczący się o świat wokół nich.
Inicjatorem i twórcą projektu jest Dariusz Martynowicz. Patronat nad projektem objęły: Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Fundacja Orange oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie im. Janusza Korczaka. Wspiera nas także Go Jump, a partnerem technologicznym projektu jest Dell Technologies.
- Mam przyjemność ogłosić, że nasza szkoła dołączyła do tej kampanii!
- Wspólnie budujmy szkołę wolną od przemocy i dyskryminacji.
- Wejdź na stronę www.respektuj.pl
- Dodaj Fanpage respektujpl do obserwowanych.
Dołącz do nas i zmieniaj świat wokół siebie!
W naszej szkole 4 nauczycielki ( Jola, Emila, Ilona, Jola T.) wraz z wybranymi uczniami z Filii Parlino postanowiły dołączyć do Kampanii Respektujemy.
Trwają już akcje z nagrywaniem filmu, tworzeniem scenariusza, dialogów i dekoracji, a także lekcje z wartościowymi tematami!
W związku z przeprowadzaną akcją w szkole-liczymy nie tylko na nagrody czy możliwość wygrania zabawy edukacyjnej w GOJUMP ale PRZEDE WSZYSTKIM na wartość przesłania: Stop dyskryminacji! i zrozumienia jak ważny jest każdy człowiek!
Jarmark już za nami......
Było pięknie... (fotoleracja)
23
Zapraszamy na Jarmark Bożonarodzeniowy!!!!
Już wszystko gotowe.....
6
Zapraszamy wszystkich 8 grudnia
Spotkania z rodzicami
15.10.2023 Dzień Białej Laski
Z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski (w dniu 23.10.23r. w Filii Parlino) w klasach (1, 2, 3) odbyły się warsztaty tematyczne dotyczące rozumienia świata osób niepełnosprawnych. P. psycholog Jolanta Tota, tłumaczyła dzieciom pojęcia m.in. co to jest niepełnosprawność, do czego służy narząd wzroku, słuchu, dotyku oraz ponadto opowiadała o przedmiotach, które pomagają osobom niepełnosprawnym w codziennym życiu. Uczniowie zastanawiali się nad tym, co sprawia osobom niepełnosprawnym najwięcej trudności. W grupie przedszkolnej (zerówka) dzieci zapoznawały się z obsługą białej laski, ćwiczyły sensoryczną blokadę wzroku wraz z możliwością bezpiecznego pokonania przeszkody.
Powyższe działania miały na celu uwrażliwienie dzieci/uczniów na bariery, jakie w codziennym życiu mogą napotykać osoby niewidome lub słabowidzące ze względu na niedostateczne dostosowanie otoczenia do ich potrzeb. Spotkanie było niezwykłą lekcją doświadczalną dla każdego dziecka! W szkole została wykonana specjalnie na tę okoliczność gazetka.
Wszystkim Paniom zaangażowanym w lekcje warsztatowe serdecznie dziękujęmy. Liczymy, że dzięki naszym wspólnym staraniom uzyskamy certyfikat szkoły przyjaznej osobom niewidomym.
24
Zdjęcia w szkole
2 października 2023 będą robione zdjęcia w szkole. Trzeba się przygotować i pomyśleć, które wybrać.
Rozkład jazdy autobusów szkolnych na rok 2023/2024
Kurs nr 1 do SP Stara Dąbrowa
7.10 Parlino
7.15 Storkówko
7.20 Załęcze
7.25 Łęczyca
7.30 Tolcz
7.35 Łęczyna
7.40 Stara Dąbrowa Szkoła
7.45 Kicko
7.50 Stara Dąbrowa Szkoła
Kurs nr 2 do SP Stara Dąbrowa
7.40 Krzywnica
7.45 Nowa Dąbrowa
7.50 Stara Dąbrowa Szkoła
Kurs do Przedszkola i klas 1 - 3 w Parlinie
7.00 Kicko
7.05 Moskorze
7.10 Storkówko
7.15 Załęcze
7.20 Parlino Przedszkole
7.30 Białuń
7.35 Chlebówko
7.40 Krzywnica
7.45 Nowa Dąbrowa
7.50 Stara Dąbrowa Szkoła
7.55 Łęczyna
8.00 Tolcz
8.05 Łęczyca
8.10 Parlino Przedszkole i Szkoła
Odwozy: 12.55, 13.35, 14.00, 14.30 i 15.30.
4 września odwóz po apelu o godz.10.15
Uwaga uczniowie!!!
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły ze Starej Dąbrowy i Parlina
na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024.
8.00 - msza święta w kościele w Starej Dąbrowie
9.00 - apel inaugurujący w Starej Dąbrowie
Odwóz uczniów po apelu o godzinie 10.15
Uwaga przedszkolaki!!!
Wyprawka do Przedszkola
I. Ubrania na zmianę
Ubrania i obuwie zmienne podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka.
Dzieci starsze (5, 6 - latki)
- wygodne obuwie zmienne (na rzepy lub gumki) - do samodzielnego założenia przez dziecko,
- worek z ubraniami na zmianę (jeśli dziecko potrzebuje)
- szczoteczka, pasta do zębów i kubeczek.
Dzieci młodsze (3, 4 - latki)
- wygodne obuwie zmienne (na rzepy lub gumki) - do samodzielnego założenia przez dziecko,
- worek z rzeczami na zmianę (majteczki, skarpetki, spodnie, koszulka) - minimum po 3 sztuki - uzupełniane na bieżąco,
- piżamka,
- poduszka 40 x 40 cm,
- kocyk lub kołderka z poszewką 100 x 150 cm,
- worek na pościel,
- szczoteczka, pasta do zębów i kubeczek.
Dzieci z wszystkich grup przynoszą również:
- ryza białego papieru ksero,
- chusteczki nawilżane oraz suche, higieniczne w pudełku (100 sztuk) 1 raz w miesiącu.
Worki z ubraniami na zmianę pozostają w szatni na wieszaku przeznaczonym dla dziecka, natomiast chusteczki prosimy dostarczyć w pierwszym dniu wychowawcom.
II. Przybory i artykuły papiernicze.
Na wszystkie potrzebne przybory i artykuły papiernicze (np. kolorowy papier rysunkowy i techniczny, kleje, farby, plastelinę itd.) zostanie zorganizowana składka pieniężna.
Kwota zostanie podana w późniejszym terminie.
Po długich 10 miesiącach...
Do zobaczenia 4 września
Logowanie
Godziny dzwonków
Środa 22.01.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych