11 listopada - Święto Niepodległości
7„Spośród słów używanych nieczęsto,
Tłumnie dzisiaj na place wybiegło Słowo piękne,
jak honor i męstwo,
Słowo, które brzmi – NIEPODLEGŁOŚĆ.”
(Marcin Wolski „Niepodległość”)
08 listopada uczciliśmy w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości. Wiersze recytowane przez uczniów oraz pieśni patriotyczne śpiewane przez chór szkolny „Wesoła Nowina” wprowadziły wszystkich w podniosły nastrój. Ze wzruszeniem wysłuchaliśmy też solistów naszego chóru. Pamiętajmy, że to dzięki niezłomności naszych przodków możemy dzisiaj cieszyć się wolnością, z dumą śpiewać hymn narodowy i wywieszać biało-czerwone flagi.
Międzynarodowy Dzień Artystów
23Międzynarodowy Dzień Artystów to szczególny moment, by zatrzymać się i docenić wkład artystów w nasze życie. 25 października świętujemy nie tylko talent i pasję twórców, ale także ich zaangażowanie w budowanie naszej wspólnej kultury.
Pragnąc przybliżyć sylwetki artystów światowego formatu, nasi uczniowie pod opieką pani od plastyki i wychowawców, wykonali piękne prezentacje. Mieliśmy zaszczyt gościć w progach naszej szkoły Olgę Tokarczuk (kl. 1b, 2b 3b), Stanisława Wyspiańskiego (kl. 2a i 3a), Leonardo da Vinci (kl.4), Olgę Boznańską (kl.5), Vincenta van Gogha (kl.6), Pabla Picasso (kl.7) oraz Fridę Kahlo (kl.8). Sylwetki Mistrzów, ciekawostki i ich dzieła były przygotowane perfekcyjnie!!! Gratulujemy pomysłów i odwagi podczas występów! W nasze szkole rosną prawdziwi ARTYŚCI!
JA NIE WIDZĘ CIEBIE, TY ZOBACZ MNIE !
8JA NIE WIDZĘ CIEBIE, TY ZOBACZ MNIE!
To hasło przewodnie Kampanii Społecznej, do udziału w której nasza szkoła została zaproszona przez Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braillea w Bydgoszczy oraz Stowarzyszenie Visus Supremus. W ramach tej akcji psycholog szkolna i p. Ilona Nowak (nauczyciel świetlicy) podjęły szereg działań mających na celu zwiększenie świadomości uczniów na temat funkcjonowania osób z dysfunkcją wzroku. Od 07.10.2024r. do 21.10.2024r. nasi uczniowie (najpierw uczniowie klas wczesnoszkolnych 1, 2, 3 a następnie uczniowie klas 4,5,6,7,8 uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych pt.: Jak można zastąpić wzrok, jak patrzeć dłońmi? Chętni uczniowie mogli sprawdzić czy łatwo jest wykonywać proste codzienne czynności, kiedy się nie widzi np.: usiąść na krześle, poruszać się z użyciem biał
Dzień Edukacji Narodowej.
14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. „Dzień Nauczyciela” jest jednym z najważniejszych świąt edukacyjnych obchodzonych nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie. To okazja do docenienia pracy nauczycieli i pracowników oświaty, którzy odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu przyszłości społeczeństwa.
Otwarcie Eko Ogrodu "Cztery poru roku"
17W dniu 30 września 2024 roku miało miejsce niecodzienne wydarzenie!
Po wielu miesiącach wytężonej pracy, na zaproszenie Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Starej Dąbrowie pani Dominiki Sosnowskiej, spotkaliśmy się, aby wspólnie i uroczyście otworzyć szkolny Eko Ogród dydaktyczny „Cztery pory roku”. Zadanie to zostało dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w kwocie 148,500 oraz środków własnych w kwocie 16 500,00 Łącznie koszt zadania wyniósł 165 000,00 zł.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025
Szkoło, wróciliśmy. Nowy rok szkolny uroczyście powitany! Niech każdy jego dzień będzie pełen wyzwań, inspiracji i sukcesów! Powodzenia !
Apel z okazji ŚWIĘTA CHRZTU POLSKI
1Dnia 11 kwietnia w naszej szkole odbyła się po raz pierwszy akademia z okazji ŚWIĘTA CHRZTU POLSKI. Święto to zostało ustanowione przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej 22 lutego 2019 roku.
Historycy są pewni, ze chrzest przyjęty przez księcia Mieszka I w Wielką Sobotę dnia 14 kwietnia 966 roku dał początek tworzeniu się państwa polskiego. Tą ważną uroczystość nasza społeczność szkolna uczciła odświętnymi strojami i uroczystą akademią w czasie której usłyszeliśmy wiersze i pieśni, również solowe sławiące to ważne wydarzenie w dziejach naszego narodu. Podczas występu uczniów klasy VI i VIII mogliśmy podziwiać m.in.. deklamację wiersza o świętym Wojciechu jak i również zanucić pieśń Bogurodzicę – pierwszy hymn polski w wykonaniu naszego szkolnego chóru. Było to ważne pouczające patriotyczne wydarzenie w naszej szkole. Uroczystą akademię przygotowali wybrani uczniowie klas VI, VII i VI
Uczniowski Klub Sportowy Kometka
29 lutego 2024r. powstał w naszej szkole Uczniowski Klub Sportowy KOMETKA. Na treningi przychodzą uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, mieszkańcy gminy i goście.
Od trzech lat grupa entuzjastów badmintona spotykała się co tydzień na treningach, na sali gimnastycznej.
W sobotę 23 marca na naszej hali sportowej odbył się pierwszy Wiosenny Turniej Badmintona o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy.
Nasza szkoła dołączyła do kampanii respektuj.pl
To pierwsza taka kampania w Polsce, przewidziana na kilka lat, w której polskie szkoły - nauczycieli i uczniów wspierają znani i cenieni artyści, dziennikarze, ludzie mediów - wspaniali, nieszablonowi, troszczący się o świat wokół nich.
Inicjatorem i twórcą projektu jest Dariusz Martynowicz. Patronat nad projektem objęły: Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Fundacja Orange oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie im. Janusza Korczaka. Wspiera nas także Go Jump, a partnerem technologicznym projektu jest Dell Technologies.
Jarmark już za nami......
Było pięknie... (fotoleracja)
23
Zapraszamy na Jarmark Bożonarodzeniowy!!!!
Już wszystko gotowe.....
6
15.10.2023 Dzień Białej Laski
Z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski (w dniu 23.10.23r. w Filii Parlino) w klasach (1, 2, 3) odbyły się warsztaty tematyczne dotyczące rozumienia świata osób niepełnosprawnych. P. psycholog Jolanta Tota, tłumaczyła dzieciom pojęcia m.in. co to jest niepełnosprawność, do czego służy narząd wzroku, słuchu, dotyku oraz ponadto opowiadała o przedmiotach, które pomagają osobom niepełnosprawnym w codziennym życiu. Uczniowie zastanawiali się nad tym, co sprawia osobom niepełnosprawnym najwięcej trudności. W grupie przedszkolnej (zerówka) dzieci zapoznawały się z obsługą białej laski, ćwiczyły sensoryczną blokadę wzroku wraz z możliwością bezpiecznego pokonania przeszkody.
Zdjęcia w szkole
2 października 2023 będą robione zdjęcia w szkole. Trzeba się przygotować i pomyśleć, które wybrać.
Rozkład jazdy autobusów szkolnych na rok 2023/2024
Kurs nr 1 do SP Stara Dąbrowa
7.10 Parlino
7.15 Storkówko
7.20 Załęcze
7.25 Łęczyca
7.30 Tolcz
7.35 Łęczyna
7.40 Stara Dąbrowa Szkoła
7.45 Kicko
7.50 Stara Dąbrowa Szkoła
Kurs nr 2 do SP Stara Dąbrowa
7.40 Krzywnica
7.45 Nowa Dąbrowa
7.50 Stara Dąbrowa Szkoła
Kurs do Przedszkola i klas
Uwaga uczniowie!!!
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły ze Starej Dąbrowy i Parlina
na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024.
8.00 - msza święta w kościele w Starej Dąbrowie
9.00 - apel inaugurujący w Starej Dąbrowie
Odwóz uczniów po apelu o godzinie 10.15
Wyprawka do Przedszkola
I. Ubrania na zmianę
Ubrania i obuwie zmienne podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka.
Dzieci starsze (5, 6 - latki)
- wygodne obuwie zmienne (na rzepy lub gumki) - do samodzielnego założenia przez dziecko,
- worek z ubraniami na zmianę (jeśli dziecko potrzebuje)
- szczoteczka, pasta do zęb
Po długich 10 miesiącach...
Do zobaczenia 4 września
Tryb nauki zdalnej - zasady
W naszej szkole podczas zajęć obowiązują poniższe zasady :
1. Zajęcia prowadzone są według obowiązującego planu lekcji poprzez aplikację TEAMS . Czas trwania lekcji online nie przekracza 30 minut. 15 minut pozostaje na czynności techniczne związane z logowaniem i wylogowaniem, pracą własną.
2. Spotkanie rozpoczyna nauczyciel, a uczeń ma obowiązek dołączyć.
3. O zakończeniu zajęć decyduje nauczyciel.
4. Uczeń łączy się z nauczycielem punktualnie zgodnie z ustalonym planem lekcji (według kalendarza w aplikacji Teams)
5. Potwierdzenie obecności ucznia na zajęciach to zalogowanie się i uczestniczenie w lekcji zdalnej.
6. Kamery powinny być włączone ( chyba, że nauczyciel zdecyduje inaczej).
7. Wszystkich obowiązuje kultura zachowania –odpowiedni strój, zadbanie o wygląd zewnętrzny i higienę , kulturalne odzywanie się ( uczeń odzywa się po pozwoleniu nauczyciela). Zdecydowanie podczas lekcji nie spożywamy posiłków .
8. Podczas lekcji dbamy o odpowiednie warunki – w miarę możliwości osobne pomieszczenie bez osób postronnych, jeśli nie mamy takiej możliwości – to konieczne jest używanie słuchawek . Wybieramy wtedy miejsca bez „kręcących się” za plecami domowników (PROCEDURA KSZTAŁCENIA NA ODLEGŁOŚĆ Z WYKORZYSTANIEM METOD I TECHNIK KSZTAŁCENIA NA ODLEGŁOŚĆ LUB INNEGO SPOSOBU KSZTAŁCENIA W ZWIĄZKU Z ZAPOBIEGANIEM, PRZECIWDZIAŁANIEM I ZWALCZANIEM COVID-19 W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. NOBLISTÓW POLSKICH W STAREJ DĄBROWIE , Rozdział 6 ,§ 20, Zadania i obowiązki uczniów i rodziców)
9. Przed logowaniem każdy z uczniów jest zobowiązany do przygotowania się
do zajęć w zależności od specyfiki przedmiotu i uzgodnień z nauczycielem (książka, zeszyt, przybory do pisania, materiały plastyczne/materiały techniczne/strój gimnastyczny itp.).
10. Obowiązuje odrabianie zadań domowych w formie wskazanej przez nauczyciela.
11. Wszelkie problemy techniczne należy zgłaszać od razu – nauczycielowi prowadzącemu bądź wychowawcy.
12. Platforma Teams nie służy do prywatnych rozmów , zwłaszcza podczas lekcji.
13. Żaden uczeń nie ma prawa wyciszać innego uczestnika spotkania.
14. Zabrania się uczniom nagrywania lekcji zarówno wykorzystując możliwości aplikacji Teams, jak i innych zewnętrznych programów lub urządzeń. Zabronione jest również utrwalanie wizerunku nauczyciela oraz pozostałych uczestników spotkania online z wykorzystaniem aplikacji, urządzeń i aplikacji zewnętrznych oraz przycisku screen.
15. Uczeń zobowiązany jest do przestrzegania praw autorskich zarówno
w odniesieniu do udostępniania materiałów przesyłanych i przygotowanych przez nauczyciela oraz pozostałych uczestników spotkania.
Fundusz Świadczeń Socjalnych
Termin składania wniosków o przyznanie pomocy finansowej z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych upływa 9 grudnia 2021r. Wnioski składamy sekretariacie szkoły.Wzór dokumentu do pobrania w załączniku.
!!!ZAPOBIEGANIE WYKLUCZENIU CYFROWEMU !!!
Rodzice uczniów spełniających warunki opisane w linku poniżej mogą starać się o sfinansowanie zakupu sprzętu. Wnioski należy składać do Dyrektora szkoły od 4 do 8 października . Wzór wniosku dostępny jest również w sekretariacie..
OŚWIADCZENIE DLA RODZICA/OPIEKUNA PRAWNEGO,
które będzie podstawą do umożliwienia złożenia wniosku przez gminy
(WAŻNE: powinna być zgoda na przetwarzanie danych)
……………………………………......
(miejscowość, data)
Oświadczenie
1. Ja, niżej podpisana/y …………………………………………….… (imię i nazwisko rodzica/opiekuna prawnego składającego wniosek) zobowiązuje się do:
a) przeznaczenia przekazanego komputera stacjonarnego lub przenośnego będącego laptopem wraz z niezbędnym oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i ładowarką - do wyłącznego użytku dla dziecka ………………………………………………………………… (imię i nazwisko dziecka) ucznia klasy ………. szkoły ……………………………………………………………………………………………………………………………………… (nazwa szkoły), zamieszkałego w ………………………………………………………………………. (miejscowość,, gmina, powiat, województwo),
b) przeznaczenia przekazanego komputera stacjonarnego lub przenośnego będącego laptopem wraz
z niezbędnym oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i ładowarką do użytku dla dziecka wskazanego powyżej przez okres nauki szkolnej w powyżej wskazanej szkole.c) do odebrania przekazanego sprzętu w placówce urzędu gminy lub innym miejscu wskazanym przez przekazującego.
2. Ja, niżej podpisana/y …………………………………………….… (imię i nazwisko rodzica/opiekuna prawnego składającego wniosek) oświadczam, iż:
a) dziecko wskazane w niniejszym oświadczeniu zamieszkuje miejscowość …………………………… ……………………………………. (nazwa miejscowości, gminy, powiatu, województwa), w której funkcjonowało niegdyś zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwo gospodarki rolnej,
b) dziecko wskazane w niniejszym oświadczeniu jest członkiem rodziny (krewnym w linii prostej, tj. rodzicie, dziadkowie, pradziadkowie/opiekunem prawnym) Pani/Pana …………………………………………………………………………………… (imię i nazwisko członka rodziny, który był zatrudniony niegdyś w zlikwidowanych państwowych przedsiębiorstwa gospodarki rolnej ), który to pracował niegdyś w zlikwidowanym państwowym przedsiębiorstwie gospodarki rolnej i zamieszkiwał w miejscowości wskazanej w liście dokumentacji konkursowej ( ………………………………………………… ………………………………………………………………………. (jeśli znana - wskazać nazwę państwowego przedsiębiorstwa gospodarki rolnej)).[1]
c) dziecko wskazane w niniejszym oświadczeniu nie otrzymało na własność lub w drodze użyczenia, w ostatnim roku oraz roku poprzedzającym rok złożenia przedmiotowego wniosku (tj. w roku 2020 i 2021), komputera stacjonarnego lub przenośnego będącego laptopem zakupionego ze środków publicznych lub środków organizacji pozarządowych lub zwrotu kosztów, lub dofinansowania zakupu tych rzeczy.
d) wszelkie informacje podane w niniejszym oświadczeniu są prawdziwe.
Załączniki:
- Zgoda na przetwarzanie danych osobowych.
- ……………………………………………………………………………………………………………………………………………..
- ……………………………………………………………………………………………………………………………………………..
……………………………………….…………………………
(rodzic/opiekun prawny składający wniosek)
……………………………….…………………………………
(data, miejscowość, podpis)
[1] W razie posiadania dokumentów potwierdzających dany fakt zatrudnienia w danych ppgr, należy dołączyć go do niniejszego oświadczenia, (wymóg nieobligatoryjny).
Pamiątki szkolne...
Informacja dla rodziców dzieci przedszkolnych
W trosce o zdrowie wszystkich dzieci uczęszczających do przedszkola przypominamy, że:
Obowiązkiem rodziców jest przyprowadzanie do przedszkola dzieci tylko zdrowych .
Nie przyprowadzamy dzieci, które:
mają katar, kaszel, gorączkę (nie dotyczy potwierdzonej przez lekarza alergii), dzieci ,które są przeziębione lub chore, są w trakcie leczenia antybiotykowego lub mają inne objawy infekcji .
Dzieci zakatarzone, przeziębione i kaszlące nie mogą przebywać w grupie z dziećmi zdrowymi. Infekcje mnożą się lawinowo i przechodzą na pozostałe dzieci oraz pracowników.
Lepiej dziecko przetrzymać w domu i wyleczyć katar i kaszel w ciągu paru dni niż doprowadzić do dłuższej choroby i powikłań .
List Ministra Zdrowia do dyrektorów szkół, pedagogów, rodziców w sprawie wykonywania szczepienia przeciwko SARS-CoV-2 wśród nieletnich uczniów w wieku od 12 do 15 roku życia
Warszawa, 17 sierpnia 2021
ZPŚ.641.153.2021.JK
Szanowni Dyrektorzy Szkół, Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie!
Piszę do Państwa by przedstawić pełną informację na temat prowadzonych w Polsce szczepień przeciw COVID-19. Szczególnie kieruję ten list do tych, którzy z różnych względów obawiają się szczepień i odbierają sprzeczne, czasem wykluczające się, doniesienia medialne, czy też opinie kierowane przez różne środowiska i organizacje.
Bez wątpienia szczepienia są jednym z najbardziej skutecznych i efektywnych działań profilaktycznych, stanowiący najsilniejszy oręż w zapobieganiu oraz zwalczaniu chorób zakaźnych na świecie. Wszystkie szczepionki przeciw COVID-19 dostępne w krajach Unii Europejskiej, a co za tym idzie również w Polsce przeszły procedurę dopuszczenia do obrotu decyzją Komisji Europejskiej po wcześniejszej naukowej ocenie Europejskiej Agencji Leków. Tym samym, co należy stanowczo podkreślić, stosowanie szczepionek nie jest żadnym eksperymentem medycznym. Wszystkie szczepionki to produkty lecznicze zarejestrowane z wskazaniami stosowania w celu zapobiegania chorobie COVID-19 wywołanej przez wirusa SARS-CoV-2. Bezpieczeństwo ich stosowania, skuteczność i jakość zostały pozytywnie ocenione przez Europejską Agencję Leków, w której zasiada również przedstawiciel Polski.
Szczepionki przeciwko COVID-19 są opracowywane zgodnie z tymi samymi wymogami dotyczącymi jakości, bezpieczeństwa i skuteczności, jak inne produkty lecznicze. Kierując się koniecznością pilnej walki ze światową pandemią i koniecznością ochrony
Ministerstwo Zdrowia
ul. Miodowa 15
Warszawa
00-952
Telefon:
(22) 63 49 460
e-mail:
kancelaria@mz.gov.pl
www.gov.pl/zdrowie
zdrowia oraz życia ludzkiego procedury rejestracyjne szczepionek zostały skrócone, ale wszystkie badania wykonano w oparciu o najwyższe standardy bezpieczeństwa, podobnie jak to się dzieje w przypadku innych szczepionek. Nie pominięto żadnego wymaganego etapu badań ani kontroli. Wszystkie badania laboratoryjne, zarówno niekliniczne na zwierzętach, jak i kliniczne na ludziach zostały przeprowadzone zgodnie z najbardziej rygorystycznymi zasadami, standardami i kryteriami etycznymi. Wydanie pozwolenia dopuszczającego szczepionkę do obrotu oznacza zatem, że jakość, bezpieczeństwo i skuteczność takiego produktu leczniczego została udowodniona na podstawie odpowiednich badań klinicznych, przedklinicznych i chemicznofarmaceutycznych. Wszystkie informacje związane ze stosowaniem szczepionek przeciw COVID-19, w tym przeciwskazania oraz działania niepożądane określają Charakterystyki Produktu Leczniczego (CHPL) dla poszczególnych szczepionek, które są dostępne na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia.
Dotychczas dopuszczone do szczepienia przeciw COVID-19, w grupie wiekowej od 12 roku życia zostały dwa produkty:
- Comirnaty firmy Pfizer/BioNTech
- Spikevax firmy Moderna Biotech Spain, S.L.
Dopuszczenie do stosowania pierwszej ze szczepionek, tj. Comirnaty w grupie wiekowej 12-15 lat nastąpiło w oparciu o dane zebrane do 13 marca 2021 r., na próbie 2 260 nastolatków (1 131 w grupie produktu leczniczego Comirnaty i 1 129 w grupie placebo) Spośród tych uczestników 1 308 nastolatków (660 w grupie produktu leczniczego Comirnaty i 648 w grupie placebo) objęto kontrolą przez co najmniej 2 miesiące po drugiej dawce produktu leczniczego Comirnaty.
Najczęściej występującymi działaniami niepożądanymi u młodzieży w wieku od 12 do 15 lat były: ból w miejscu wstrzyknięcia (>90%), zmęczenie i ból głowy (>70%), ból mięśni i dreszcze (>40%), ból stawów i gorączka (>20%). Jak więc widać były to dość lekkie działania niepożądane.
Z kolei skuteczność i bezpieczeństwo szczepionki Spikevax w grupie młodzieży potwierdzono w badaniu klinicznym z udziałem 3732 dzieci w wieku od 12 do 17 lat. W badaniu brało udział 2773 uczestników od ukończenia 12. roku życia do ukończenia 16. roku życia i 959 uczestników od 17. roku życia do ukończenia 18. roku życia. Wyniki badań pozwoliły stwierdzić, że skuteczność produktu Spikevax u dzieci w wieku od 12 do 17 lat jest podobna do skuteczności u dorosłych.
Najczęstsze działania niepożądane u dzieci w wieku od 12 do 17 lat są podobne do tych u osób w wieku 18 lat i starszych. Obejmują one ból i obrzęk w miejscu wstrzyknięcia,
2
zmęczenie, ból głowy, ból mięśni i stawów, powiększenie węzłów chłonnych, dreszcze, nudności, wymioty i gorączkę. Większość tych działań niepożądanych miała nasilenie od łagodnego do umiarkowanego i zwykle przemijała w ciągu kilku dni od otrzymania szczepionki.
Bezpieczeństwo i skuteczność szczepionek zarówno u dzieci, jak i u dorosłych, są cały czas ściśle monitorowane.
W celu poszukiwania odpowiedzi, informacji lub potwierdzenia posiadanej wiedzy, zapraszam na portal prowadzony przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny: http://szczepienia.pzh.gov.pl/ oraz Europejski Portal Informacji o Szczepieniach, który powstał z inicjatywy Unii Europejskiej (wersja w
języku polskim pod adresem: https://vaccination-
info.eu/pl?fbclid=IwAR04VBI7NzIFAHRppffRIVtC1WyX1vr9a-bJ9QfVkjyxEol9xUwc9G9J_k).
Z poważaniem z upoważnienia Ministra Zdrowia Anna Goławska Podsekretarz Stanu
/dokument podpisany elektronicznie/
3
Wyprawka dla przedszkolaków na rok 2021/20212 - pięciolatki
wersja do pobrania: wyprawka.pdf
Dla dzieci pięcioletnich
•Obuwie zmienne w worku – podpisane
• Worek z ubraniem zapasowym – majteczki, skarpetki, koszulka, spodnie - podpisane
Artykuły higieniczne:
• chusteczki wilgotne
• chusteczki higieniczne w pudełku
• Szczoteczka, pasta, kubek – podpisane
Artykuły plastyczne/ papiernicze
• Teczka papierowa z gumką na prace plastyczne dziecka / podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka • 1 ryza papieru ksero
• 1 opakowanie kredek świecowych BAMBINO
• 1 opakowanie kredek - grubych w drewnianej oprawie BAMBINO
• 1 opakowanie kredek – cienkich w drewnianej oprawie
• 2 ołówki
• 1 opakowanie plasteliny
• Nożyczki
• 2 wycinanki kolorowe
• 2 bloki techniczne
• 2 bloki techniczne kolorowe
• 2 kleje w sztyfcie Magic
• Farby plakatowe Astra
• Pędzle komplet
• Kubek na wodę do farb
Forma zakupu kart pracy zostanie ustalona na pierwszym spotkaniu
Wyprawka dla przedszkolaków na rok 2021/22 - sześciolatki
wersja do pobrania: wyprawka.docx
sześciolatki
WSZYSTKIE RZECZY NALEŻY PODPISAĆ W WIDOCZNYM MIEJSCU!!!
- ARTYKUŁY PLASTYCZNE:
- Blok techniczny kolorowy A3- 2 szt.
- Blok techniczny kolorowy A4- 2 szt.
- Ryza papieru ksero – 1 szt.
- Wycinanka samoprzylepna- 1 szt.
- Klej w sztyfcie „Magic” – 1 szt.
- Farby plakatowe- 12 szt.+ kubek na wodę- 1 szt.
- Pędzelek 1szt. gruby i 1szt. cienki
- Plastelina 12 kolorów- 1 op.
- Teczka z gumką na prace plastyczne- 1 szt.
- Piórnik -1 szt.
- Flamastry 12 kol.- 1 szt.
- Zeszyt A4 w trzy linie (niebiesko –czerwono- białe)- 1 szt.
- Zeszyt A4 w kratkę – 1 szt.
- Zeszyt do korespondencji
2. ARTYKUŁY HIGIENICZNE:
- Obuwie zmienne – wygodne i samodzielnie zakładane przez dziecko (nadające się do zajęć ruchowych)
- Ubrania na zmianę w razie pobrudzenia/ zalania -dostosowane do pory roku (w worku w szatni)
- Strój na gimnastykę- spodenki +biała koszulka
- Chusteczki higieniczne w pudełku–2 szt./semestr
- chusteczki nawilżane- 2 szt./semestr
- pasta, kubek i szczoteczka do mycia zębów
3. RODZICE PRZYNOSZĄ ZE SOBĄ:
- Pewność, że dziecko sobie poradzi
- Zaufanie do nauczycieli i personelu przedszkola
- Uśmiech na twarzy
WYPRAWKA DLA 3-4 LATKÓW
Wyprawka dla 3-4 latków Worek/plecak -podpisany!
Obuwie zmienne (kapcie na rzepy lub gumę)
Ubrania na przebranie: (majtki, skarpetki, koszulka, bluzka na dlugi rękaw, spodnie)
Worek z pościelą -podpisany! (poduszka ok. 40x40 cm, kołderka/kocyk)
Kubek, szczoteczka i pasta do mycia zębów -podpisane!
2 szt. -chusteczki suche w pudełku 2 szt. -chusteczki mokre
Przybory plastyczne:
1 szt. -ryza papieru
2 szt. -blok rysunkowy kolor
2 szt. -blok techniczny kolor
2 szt. -blok techniczny biały
1 szt. -kredki ołówkowe grube "Bambino"
2 szt. -klej w sztyfcie "Magic"
2 szt. plastelina
1 szt. pędzel drewniany gruby
1 szt. pędzel drewniany cienki
1 szt. teczka z gumką.
Sztandar dla szkoły
Projekt „Koalicja dla rodziny”.
Zajęcia dla dzieci i młodzieży oraz rodziców - 1.Aktywny czas bez prądu - zajęcia dla dzieci i młodzieży z zakresu radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Zajęcia prowadzone w formie warsztatowej.
Rekrutacja na zajęcia: tel. 797 712 772, 091 573 98 36, e-mail: marta.kesner@staradabrowa.pl
2. Warsztaty ZERO WASTE – warsztaty skierowane do dzieci i młodzieży w ramach których tworzone będą ciekawe rzeczy dzięki wykorzystaniu niepotrzebnych już przedmiotów codziennego użytku.
Rekrutacja: tel. 532 394 888, e-mail: karolina.ufnalska@staradabrowa.pl
3. Akademia wspólnego czasu rodziny - warsztaty dla rodziców ukierunkowane na wzmocnienie kompetencji rodzicielskich. Zajęcia indywidualne i grupowe.
Rekrutacja: tel. 500 740 163, 091 573 14 84, e-mail: katarzyna.koloszuk@staradabrowa.pl
4. Akademia spokojnego rodzica Trening „MAC”- warsztaty dla rodziców ukierunkowane na zwiększenie uważności na to co się z nami dzieje, na radzenie sobie ze stresem. Trening „MAC”.
Rekrutacja: tel. 500 740 163, 091 573 14 84, e-mail: katarzyna.koloszuk@staradabrowa.pl
5. „Ja mama. Ja kobieta…” warsztaty dla rodziców, opiekunów dzieci z niepełnosprawnością. Na czas realizacji zajęć zostanie zapewniona opieka nad dziećmi.
Rekrutacja: tel. 500 740 163, 091 573 14 84, e-mail: katarzyna.koloszuk@staradabrowa.pl
Akademia nauczyciela – warsztaty dla nauczycieli
Rekrutacja: tel. 797 712 772, 091 573 98 36,, e-mail: marta.kesner@staradabrowa.pl
Szczepienia - informacje Zachodniopomorskiego Kuratorium Oświaty dla Rodziców
Szanowni Państwo,
na polecenie Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministra Zdrowia dnia 29 czerwca br. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie w trybie on-line dla rodziców uczniów szkół województwa zachodniopomorskiego nt. szczepień nastolatków w wieku 12+.
Rejestracja odbywa się za pomocą strony internetowej. Jeśli mają Państwo pytania dot. szczepień 12+, proszę wpisać je w kwestionariusz podczas rejestracji.
Link do rejestracji https://forms.gle/FSMi83PRYgyZw3Sh8
Ponadto informuję, że konferencja dla dyrektorów i rodziców będzie rejestrowana.
Szczepienia dla dzieci i młodzieży
Rekomendacje Ministerstwa Edukacji i Nauki w sprawie szczepień dla uczniów . Więcej informacji - https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szczepienia-uczniow-w-wieku-12-18-lat--informacje-dla-szkol-i-placowek
Konkurs
Zasady i regulamin - http://www.kuratorium.szczecin.pl/kuratorium/aktualnosci/konkurs-fotograficzny-pn-nieodkryte-zakatki-regionu/
Konkurs
Zasady i regulamin - https://brpd.gov.pl/2021/06/01/uwaga-konkurs-zrob-zdjecie-radosci-i-wygraj-wspaniale-nagrody/
Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak z okazji Dnia Dziecka
ogłasza konkurs dla dzieci i młodzieży z całej Polski pt. “Zrób zdjęcie radości”.
Ustalono cztery kategorie wiekowe:
- kategoria I obejmuje dzieci w wieku przedszkolnym,
- kategorie II i III dotyczą szkół podstawowych (kl. I-IV oraz kl. V-VIII),
- kategoria IV przeznaczona jest dla szkół ponadpodstawowych.
Prace będą oceniane odrębnie dla każdej kategorii wiekowej.
Wszelkie niezbędne informacje dotyczące konkursu znajdują się w załączniku.
Bliższe informacje - B.Urbańska
Powrót do nauki stacjonarnej
Przed nami powrót do nauczania stacjonarnego. Jak łagodnie na nowo odnaleźć się w szkole? Poniżej kilka wskazówek. Jeżeli ktoś potrzebuje więcej informacji i wsparcia to zachęcamy do kontaktów z wychowawcą, pedagogiem czy psychologiem.
Szkoły w powiecie stargardzkim
https://www.facebook.com/188190951209092/posts/4401284859899659/
Uwaga!
Zgodnie z ogłoszonymi dziś obostrzeniami oraz obowiązującymi aktami prawnymi informujemy, że oddziały przedszkolne naszej szkoły zostają zamknięte od dnia 27 marca 2021r. do dnia 09 kwietnia 2021r.
Rozbudowa kuchni
- 1
Rozbudowa kuchni i stołówki . Widać już fundamenty I zarys całości.
Pedagog
Moduł Pedagog został zmodyfikowany
11 listopada - Święto Niepodległości
- 7
„Spośród słów używanych nieczęsto,
Tłumnie dzisiaj na place wybiegło Słowo piękne,
jak honor i męstwo,
Słowo, które brzmi – NIEPODLEGŁOŚĆ.”
(Marcin Wolski „Niepodległość”)
08 listopada uczciliśmy w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości. Wiersze recytowane przez uczniów oraz pieśni patriotyczne śpiewane przez chór szkolny „Wesoła Nowina” wprowadziły wszystkich w podniosły nastrój. Ze wzruszeniem wysłuchaliśmy też solistów naszego chóru. Pamiętajmy, że to dzięki niezłomności naszych przodków możemy dzisiaj cieszyć się wolnością, z dumą śpiewać hymn narodowy i wywieszać biało-czerwone flagi.
Pani Dyrektor Dominika Sosnowska podkreśliła wagę Święta Niepodległości oraz podziękowała zarówno uczniom biorącym udział w akademii jak i ich opiekunom.
Międzynarodowy Dzień Artystów
- 23
Międzynarodowy Dzień Artystów to szczególny moment, by zatrzymać się i docenić wkład artystów w nasze życie. 25 października świętujemy nie tylko talent i pasję twórców, ale także ich zaangażowanie w budowanie naszej wspólnej kultury.
Pragnąc przybliżyć sylwetki artystów światowego formatu, nasi uczniowie pod opieką pani od plastyki i wychowawców, wykonali piękne prezentacje. Mieliśmy zaszczyt gościć w progach naszej szkoły Olgę Tokarczuk (kl. 1b, 2b 3b), Stanisława Wyspiańskiego (kl. 2a i 3a), Leonardo da Vinci (kl.4), Olgę Boznańską (kl.5), Vincenta van Gogha (kl.6), Pabla Picasso (kl.7) oraz Fridę Kahlo (kl.8). Sylwetki Mistrzów, ciekawostki i ich dzieła były przygotowane perfekcyjnie!!! Gratulujemy pomysłów i odwagi podczas występów! W nasze szkole rosną prawdziwi ARTYŚCI!
Zapraszamy do galerii!
JA NIE WIDZĘ CIEBIE, TY ZOBACZ MNIE !
- 8
JA NIE WIDZĘ CIEBIE, TY ZOBACZ MNIE!
To hasło przewodnie Kampanii Społecznej, do udziału w której nasza szkoła została zaproszona przez Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braillea w Bydgoszczy oraz Stowarzyszenie Visus Supremus. W ramach tej akcji psycholog szkolna i p. Ilona Nowak (nauczyciel świetlicy) podjęły szereg działań mających na celu zwiększenie świadomości uczniów na temat funkcjonowania osób z dysfunkcją wzroku. Od 07.10.2024r. do 21.10.2024r. nasi uczniowie (najpierw uczniowie klas wczesnoszkolnych 1, 2, 3 a następnie uczniowie klas 4,5,6,7,8 uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych pt.: Jak można zastąpić wzrok, jak patrzeć dłońmi? Chętni uczniowie mogli sprawdzić czy łatwo jest wykonywać proste codzienne czynności, kiedy się nie widzi np.: usiąść na krześle, poruszać się z użyciem białej laski, przejść przez tor przeszkód z zamkniętymi oczami. Akcja obejmowała różnorodne aktywności dostosowane do wieku uczestników głównie pracowano metodą warsztatową, proponowano ćwiczenia i zajęcia edukacyjne, które miały pomóc uczniom lepiej zrozumieć świat osób niewidomych. W ostatnim dniu Kampanii gościliśmy p. Monikę (osobę niewidomą), która dzieliła się swoimi doświadczeniami m.in. opowiadając o nauce czytania techniką Braillea. Uczniowie uczyli się pisać własne imię wzorując się na punktowym piśmie i alfabecie Braillea. Dzięki przeprowadzonej akcji w naszej szkole- uczniowie kształcili postawę otwartości, tolerancji i empatii w stosunku do osób z dysfunkcjami wzroku.
Dzień Edukacji Narodowej.
14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. „Dzień Nauczyciela” jest jednym z najważniejszych świąt edukacyjnych obchodzonych nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie. To okazja do docenienia pracy nauczycieli i pracowników oświaty, którzy odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu przyszłości społeczeństwa.
Warto dodać, że data ta nie jest przypadkowa – 14 października 1773 roku została powołana do życia Komisja Edukacji Narodowej. Była ona pierwszym ministerstwem oświaty w Europie. Inicjatorem jej był król Stanisław August Poniatowski, a jej celem było reformowanie szkolnictwa i podniesienie jakości edukacji w Polsce. Jej działalność miała ogromne znaczenie dla rozwoju polskiego szkolnictwa.
Na naszym szkolnym apelu były przemówienia i życzenia – Pani Dyrektor, Pana Wójta- nie tylko dla Nauczycieli, ale wszystkich Pracowników Oświaty. Wiele wzruszeń dostarczyły nam uczniowskie występy – przedstawienie przygotowane przez klasę VII, piosenki śpiewane przez Chór Szkolny wraz z solistkami oraz występ Krzysia, który zagrał nam na saksofonie…
9
Otwarcie Eko Ogrodu "Cztery poru roku"
- 17
W dniu 30 września 2024 roku miało miejsce niecodzienne wydarzenie!
Po wielu miesiącach wytężonej pracy, na zaproszenie Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Starej Dąbrowie pani Dominiki Sosnowskiej, spotkaliśmy się, aby wspólnie i uroczyście otworzyć szkolny Eko Ogród dydaktyczny „Cztery pory roku”. Zadanie to zostało dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w kwocie 148,500 oraz środków własnych w kwocie 16 500,00 Łącznie koszt zadania wyniósł 165 000,00 zł.
Utworzenie tak wyjątkowego miejsca pozwoli w znacznym stopniu rozszerzyć wiedzę dzieci i młodzieży w niekonwencjonalny i ciekawy sposób. Wraz z szacownymi Gośćmi z Województwa, Powiatu i Gminy mogliśmy podziwiać występy naszych przedszkolaków z grup 3 i 4-latków oraz uczniów z klas najmłodszych. Na szczególne słowa uznania zasługuje solowy występ naszej uczennicy z klasy 7, która zaśpiewała stary szlagier w nowej wersji "Pamiętajcie o ogrodach".
Po części artystycznej, uroczyście otworzono nasz Eko Ogród a wstęgę przecinali: Wiceprzewodniczący Sejmiku Wojewódzkiego oraz Prezes Zarządu Bio Star pan Sebastian Szwajlik, Wójt Gminy Stara Dąbrowa- pan Tomasz Ogonowski i zastępca Wójta pani Aldona Łodyga, Dyrektor ZSP pani Dominika Sosnowska, Prezes Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej pan Stanisław Kopeć, Przewodniczący Rady Gminy Stara Dąbrowa Remigiusz Mariański, Przewodnicząca Rady Rodziców pani Karolina Nowak oraz przedstawiciel młodzieży szkolnej- Krzysztof Stawski.
Gdy wszystkie formalności zostały dopełnione, każda klasa posadziła własne drzewko, o które obiecała dbać przez cały okres nauki. Po fizycznych aktywnościach ogrodniczych, przyszedł czas na aktywności sportowe. Gdy głód dał o sobie znać wszyscy goście i cała społeczność szkolna mogła skosztować wypieków naszych mam i pyszności przygotowanych przez KGW DĄBROWIANKI ze Starej Dąbrowy, KGW AKTYWNE KOBIETY z Parlina, KGW KONICZYNKI z Łęczycy.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia naszego wydarzenia!
#Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie
Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025
Szkoło, wróciliśmy. Nowy rok szkolny uroczyście powitany! Niech każdy jego dzień będzie pełen wyzwań, inspiracji i sukcesów! Powodzenia !
Apel z okazji ŚWIĘTA CHRZTU POLSKI
- 1
Dnia 11 kwietnia w naszej szkole odbyła się po raz pierwszy akademia z okazji ŚWIĘTA CHRZTU POLSKI. Święto to zostało ustanowione przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej 22 lutego 2019 roku.
Historycy są pewni, ze chrzest przyjęty przez księcia Mieszka I w Wielką Sobotę dnia 14 kwietnia 966 roku dał początek tworzeniu się państwa polskiego. Tą ważną uroczystość nasza społeczność szkolna uczciła odświętnymi strojami i uroczystą akademią w czasie której usłyszeliśmy wiersze i pieśni, również solowe sławiące to ważne wydarzenie w dziejach naszego narodu. Podczas występu uczniów klasy VI i VIII mogliśmy podziwiać m.in.. deklamację wiersza o świętym Wojciechu jak i również zanucić pieśń Bogurodzicę – pierwszy hymn polski w wykonaniu naszego szkolnego chóru. Było to ważne pouczające patriotyczne wydarzenie w naszej szkole. Uroczystą akademię przygotowali wybrani uczniowie klas VI, VII i VIII pod kierunkiem nauczyciela historii oraz chór szkolny pod kierunkiem nauczyciela muzyki. Dziękujemy za przybliżenie atmosfery tamtych ważnych wydarzeń dla naszej ojczyzny.
Uczniowski Klub Sportowy Kometka
29 lutego 2024r. powstał w naszej szkole Uczniowski Klub Sportowy KOMETKA. Na treningi przychodzą uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, mieszkańcy gminy i goście.
Od trzech lat grupa entuzjastów badmintona spotykała się co tydzień na treningach, na sali gimnastycznej.
W sobotę 23 marca na naszej hali sportowej odbył się pierwszy Wiosenny Turniej Badmintona o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy.
Zawody rozegrały się w pięciu kategoriach: Seniorzy: mężczyźni i kobiety, Juniorzy Starsi : dziewczęta i chłopcy oraz Juniorzy Młodsi. Poza Turniejem rozegrano pojedynki zwane MIKSTEM, w których gra podwójna odbywa się w parach mieszanych i w dowolnej kategorii wiekowej.
Było nam niezmiernie miło gościć Panią Sylwia Kalmus - Samsel Wójt Gminy Stara Dąbrowa, Panią Alicję Terlikowską Z-cę Wójta, Pana Krzysztofa Bartnickiego Przewodniczącego Rady Gminy jednocześnie sponsora nagród, wszystkich przybyłych zawodników oraz kibiców. Nie zabrakło też poczęstunku dla wszystkich graczy i gości, za który serdecznie dziękujemy Paniom: Stanisławie Szczepaniak, Agnieszcze Szyszkowskiej i naszej Pani Prezes Klubu Aleksandrze Grabskiej.
Szczególne podziękowania składamy Paniom z KGW w Starej Dąbrowie za ugotowanie grochówki godnej miana Mistrzostwa Świata!!! Wszystkim , którzy przyczynili się do tak świetnej organizacji Turnieju bardzo serdecznie dziękujemy Nad poprawnością przebiegu rozgrywek czuwali niezastąpieni w tej dziedzinie Sędziowie Główni Państwo Paweł i Monika Ziółkowscy. We wspaniałej, przyjaznej ,sportowej atmosferze doczekaliśmy się ostatecznych wyników, a oto one:
Kategoria SENIORZY mężczyźni:
1 m - ce Piotr Gałkiewicz
2 m - ce Cezary Misztela
3 m - ce Jan Szczepaniak
Kategoria SENIORZY panie:
1 m - ce Joanna Kisiel
2 m - ce Stanisława Szczepaniak
3 m - ce Agnieszka Szyszkowska
Kategoria JUNIORZY chłopcy:
1 m - ce Oskar Kruk
2 m - ce Daniel Włodarczyk
3 m - ce Maciej Kolankowski
Kategoria JUNIORZY dziewczęta:
1 m - ce Malwina Drapińska
2 m - ce Aleksandra Kruk
3 m - ce Aleksandra Moszyńska
Kategoria JUNIORZY Młodsi :
1 m - ce Jakub Szymański
2 m - ce Błażej Przewoźnik
3 m - ce Hanna Grabska
G R A T U L U J E M Y !!!!!!
W czerwcu kolejny Turniej przed nami..już teraz rozpoczynamy intensywne treningi
50
Nasza szkoła dołączyła do kampanii respektuj.pl
To pierwsza taka kampania w Polsce, przewidziana na kilka lat, w której polskie szkoły - nauczycieli i uczniów wspierają znani i cenieni artyści, dziennikarze, ludzie mediów - wspaniali, nieszablonowi, troszczący się o świat wokół nich.
Inicjatorem i twórcą projektu jest Dariusz Martynowicz. Patronat nad projektem objęły: Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Fundacja Orange oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie im. Janusza Korczaka. Wspiera nas także Go Jump, a partnerem technologicznym projektu jest Dell Technologies.
- Mam przyjemność ogłosić, że nasza szkoła dołączyła do tej kampanii!
- Wspólnie budujmy szkołę wolną od przemocy i dyskryminacji.
- Wejdź na stronę www.respektuj.pl
- Dodaj Fanpage respektujpl do obserwowanych.
Dołącz do nas i zmieniaj świat wokół siebie!
W naszej szkole 4 nauczycielki ( Jola, Emila, Ilona, Jola T.) wraz z wybranymi uczniami z Filii Parlino postanowiły dołączyć do Kampanii Respektujemy.
Trwają już akcje z nagrywaniem filmu, tworzeniem scenariusza, dialogów i dekoracji, a także lekcje z wartościowymi tematami!
W związku z przeprowadzaną akcją w szkole-liczymy nie tylko na nagrody czy możliwość wygrania zabawy edukacyjnej w GOJUMP ale PRZEDE WSZYSTKIM na wartość przesłania: Stop dyskryminacji! i zrozumienia jak ważny jest każdy człowiek!
Jarmark już za nami......
Było pięknie... (fotoleracja)
23
Zapraszamy na Jarmark Bożonarodzeniowy!!!!
Już wszystko gotowe.....
6
Zapraszamy wszystkich 8 grudnia
Spotkania z rodzicami
15.10.2023 Dzień Białej Laski
Z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski (w dniu 23.10.23r. w Filii Parlino) w klasach (1, 2, 3) odbyły się warsztaty tematyczne dotyczące rozumienia świata osób niepełnosprawnych. P. psycholog Jolanta Tota, tłumaczyła dzieciom pojęcia m.in. co to jest niepełnosprawność, do czego służy narząd wzroku, słuchu, dotyku oraz ponadto opowiadała o przedmiotach, które pomagają osobom niepełnosprawnym w codziennym życiu. Uczniowie zastanawiali się nad tym, co sprawia osobom niepełnosprawnym najwięcej trudności. W grupie przedszkolnej (zerówka) dzieci zapoznawały się z obsługą białej laski, ćwiczyły sensoryczną blokadę wzroku wraz z możliwością bezpiecznego pokonania przeszkody.
Powyższe działania miały na celu uwrażliwienie dzieci/uczniów na bariery, jakie w codziennym życiu mogą napotykać osoby niewidome lub słabowidzące ze względu na niedostateczne dostosowanie otoczenia do ich potrzeb. Spotkanie było niezwykłą lekcją doświadczalną dla każdego dziecka! W szkole została wykonana specjalnie na tę okoliczność gazetka.
Wszystkim Paniom zaangażowanym w lekcje warsztatowe serdecznie dziękujęmy. Liczymy, że dzięki naszym wspólnym staraniom uzyskamy certyfikat szkoły przyjaznej osobom niewidomym.
24
Zdjęcia w szkole
2 października 2023 będą robione zdjęcia w szkole. Trzeba się przygotować i pomyśleć, które wybrać.
Rozkład jazdy autobusów szkolnych na rok 2023/2024
Kurs nr 1 do SP Stara Dąbrowa
7.10 Parlino
7.15 Storkówko
7.20 Załęcze
7.25 Łęczyca
7.30 Tolcz
7.35 Łęczyna
7.40 Stara Dąbrowa Szkoła
7.45 Kicko
7.50 Stara Dąbrowa Szkoła
Kurs nr 2 do SP Stara Dąbrowa
7.40 Krzywnica
7.45 Nowa Dąbrowa
7.50 Stara Dąbrowa Szkoła
Kurs do Przedszkola i klas 1 - 3 w Parlinie
7.00 Kicko
7.05 Moskorze
7.10 Storkówko
7.15 Załęcze
7.20 Parlino Przedszkole
7.30 Białuń
7.35 Chlebówko
7.40 Krzywnica
7.45 Nowa Dąbrowa
7.50 Stara Dąbrowa Szkoła
7.55 Łęczyna
8.00 Tolcz
8.05 Łęczyca
8.10 Parlino Przedszkole i Szkoła
Odwozy: 12.55, 13.35, 14.00, 14.30 i 15.30.
4 września odwóz po apelu o godz.10.15
Uwaga uczniowie!!!
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły ze Starej Dąbrowy i Parlina
na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024.
8.00 - msza święta w kościele w Starej Dąbrowie
9.00 - apel inaugurujący w Starej Dąbrowie
Odwóz uczniów po apelu o godzinie 10.15
Uwaga przedszkolaki!!!
Wyprawka do Przedszkola
I. Ubrania na zmianę
Ubrania i obuwie zmienne podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka.
Dzieci starsze (5, 6 - latki)
- wygodne obuwie zmienne (na rzepy lub gumki) - do samodzielnego założenia przez dziecko,
- worek z ubraniami na zmianę (jeśli dziecko potrzebuje)
- szczoteczka, pasta do zębów i kubeczek.
Dzieci młodsze (3, 4 - latki)
- wygodne obuwie zmienne (na rzepy lub gumki) - do samodzielnego założenia przez dziecko,
- worek z rzeczami na zmianę (majteczki, skarpetki, spodnie, koszulka) - minimum po 3 sztuki - uzupełniane na bieżąco,
- piżamka,
- poduszka 40 x 40 cm,
- kocyk lub kołderka z poszewką 100 x 150 cm,
- worek na pościel,
- szczoteczka, pasta do zębów i kubeczek.
Dzieci z wszystkich grup przynoszą również:
- ryza białego papieru ksero,
- chusteczki nawilżane oraz suche, higieniczne w pudełku (100 sztuk) 1 raz w miesiącu.
Worki z ubraniami na zmianę pozostają w szatni na wieszaku przeznaczonym dla dziecka, natomiast chusteczki prosimy dostarczyć w pierwszym dniu wychowawcom.
II. Przybory i artykuły papiernicze.
Na wszystkie potrzebne przybory i artykuły papiernicze (np. kolorowy papier rysunkowy i techniczny, kleje, farby, plastelinę itd.) zostanie zorganizowana składka pieniężna.
Kwota zostanie podana w późniejszym terminie.
Po długich 10 miesiącach...
Do zobaczenia 4 września
Logowanie
Godziny dzwonków
Środa 22.01.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych