• Apel z okazji ŚWIĘTA CHRZTU POLSKI

• Dnia 11 kwietnia w naszej szkole odbyła się po raz pierwszy akademia z okazji ŚWIĘTA CHRZTU POLSKI.  Święto to zostało ustanowione przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej 22 lutego 2019 roku.

Historycy są pewni, ze chrzest przyjęty przez księcia Mieszka I w Wielką Sobotę dnia 14 kwietnia 966 roku dał początek tworzeniu się państwa polskiego. Tą ważną uroczystość nasza społeczność szkolna uczciła odświętnymi strojami i uroczystą akademią w czasie której usłyszeliśmy wiersze i pieśni, również solowe sławiące to ważne wydarzenie w dziejach naszego narodu. Podczas występu uczniów klasy VI i VIII mogliśmy podziwiać  m.in.. deklamację wiersza o świętym Wojciechu jak i również zanucić  pieśń Bogurodzicę –  pierwszy hymn polski w wykonaniu naszego szkolnego chóru. Było to ważne pouczające patriotyczne wydarzenie w naszej szkole.  Uroczystą akademię przygotowali wybrani uczniowie klas VI, VII i VIII pod kierunkiem nauczyciela historii oraz chór szkolny pod kierunkiem nauczyciela muzyki. Dziękujemy za przybliżenie atmosfery tamtych ważnych wydarzeń dla naszej ojczyzny.